e-vergi Uygulamaları

Faaliyetlerinin büyük bir bölümünü internet üzerinden de yürütmeye başlayarak vatandaşa büyük kolaylık sağlayan Maliye Bakanlığı son olarak elektronik yoklama ve elektronik tebligat işlemlerini d

e-vergi Uygulamaları
Bu içerik 620 kez okundu.

Faaliyetlerinin büyük bir bölümünü internet üzerinden de yürütmeye başlayarak vatandaşa büyük kolaylık sağlayan Maliye Bakanlığı son olarak elektronik yoklama ve elektronik tebligat işlemlerini de bu faaliyetlere ekledi. Daha önceleri zarflar ile gerçekleştirilen bu faaliyetlerin internet ortamına taşınması ile birlikte hem ekonomik olarak büyük bir yükten kurtulundu hem de her yıl binlerce ağacın kesimlesinin önüne geçildi.

Elektronik tebligat dönemi 2015 Eylül ayında hayata geçecek. Bu eylem kapsamında 1 Ocak 2016 tarihine kadar 50 bin vergi mükellefinin elektronik hizmetlerden yararlanması bekleniyor. 

Elektronik yoklama ise sisteme kayıt edilmeyen işlemlerin araştırılmasında kullanılacak. Kayıt dışı ismi verilen bu işlemler ülke ekonomisini her yıl milyonlarca lira zarar uğratıyor.

İki icraatin de 1 Eylük 2015 tarihinde hayata geçmesi bekleniyor. Umarız ülkemiz ekonomisi için daha güzel günler görmemizi sağlar.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medya fenomenleri  vergi ödeyecek
Sosyal medya fenomenleri vergi ödeyecek
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti