Uzmanlar Açıkladı "Elinde Altını Olan Ne Yapsın?"

Altının ons fiyatı Şubat 2010 tarihinden bu yana ilk kez 100 doların altına geriledi. Dış piyasalarda altın fiyatları büyük bir hızla düşmeyi sürdürürken iç piyasalarda döviz kurunun yükselmesi nedeni il

Uzmanlar Açıkladı
Bu içerik 668 kez okundu.

Altının ons fiyatı Şubat 2010 tarihinden bu yana ilk kez 100 doların altına geriledi. Dış piyasalarda altın fiyatları büyük bir hızla düşmeyi sürdürürken iç piyasalarda döviz kurunun yükselmesi nedeni ile altındaki değer kaybı daha yavaş gerçekleşti. 

Elinde altın olanların beklemesi yönünde uyarılarda bulunan uzmanlar ise "altına yatırım yapılır mı?" sorusunu yönelten yatırımcılara ise altın yerine repo ve döviz yatırımı tavsiyesinde bulunuyorlar. Bunun en önemli nedeni ise dolar kurunun Türkiye'de düşmeye başlaması ve dış piyasalarda yaşanan gerilemenin devam etmesi halinde altının çok sert düşme ihtimalinin bulunması gösteriliyor. 

Altın fiyatları için önemli verilerin başında yer alan Amerika Merkez Bankasının faiz politikaları için ufukta umut verici işaretler görünmezken hükümetin kurulmaması halinde de döviz kurunun gevşemesi ihtimali de beklenmiyor. Bu nedenle altın almak isteyen kişilere uzmanlar biraz daha beklemeleri yönünde uyarılarda bulunurken sadece uzun vadeli yatırım yapmak isteyen kişilerin altın almaları tavsiyelerinde bulunuluyor. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medya fenomenleri  vergi ödeyecek
Sosyal medya fenomenleri vergi ödeyecek
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti