Kredi Çekmek İstiyorum Diyenler Dikkat?

Siyasi belirsizlik nedeni ile ekonominin kan kaybetmeye devam ettiği bu günlerde kredi kullanmak isteyen kişilere bir uyarı da Tüketici Sorunları Derneği (TüSODER) Finans Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Niyazi Berk'ten geldi. 

Kredi Çekmek İstiyorum Diyenler Dikkat?
Bu içerik 838 kez okundu.

Siyasi belirsizlik nedeni ile ekonominin kan kaybetmeye devam ettiği bu günlerde kredi kullanmak isteyen kişilere bir uyarı da Tüketici Sorunları Derneği (TÜSODER) Finans Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Niyazi Berk'ten geldi. 

Berk yaşanan siyasi belirsizliğin bir süre daha devam etmesi ya da erken seçim kararının alınması durumunda enflasyonda sert bir yükseliş yaşanmasını beklediklerini belirterek bu karmaşa içerisinde tüketicilerin mutlaka harcamalarında daha dikkatli olmalarını belirterek özellikle de çok zorunlu olmayan durumlarda kesinlikle borçlanmamaları tavsiyesinde bulundu. 

Yapmış olduğu açıklamada  "Döviz kurunun da sürekli artması, enflasyonun kontrolden çıkmasına yol açabilir. Yine piyasaya doğrudan giren ithal ürünlerle dış kaynaklı üretim girdilerindeki maliyet artışı, artan döviz kuruna bağlı olarak tüketiciye daha pahalıya mal olacaktır"  ifadelerine yer veren Berk kredi çekilmemesi yönünde tavsiye verdi. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medya fenomenleri  vergi ödeyecek
Sosyal medya fenomenleri vergi ödeyecek
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti