Amerika Dış Ticaret Açığı Beklentileri Aştı

Dünyanın en büyük ekonomik gücüne sahip olan ülkesi olarak gösterilen Amerika dış ticaret açığı ile tüm dünyanın dikkatini üzerine topladı. Amerika dış ticaret açığı Mayıs ayına ora

Amerika Dış Ticaret Açığı Beklentileri Aştı
Bu içerik 886 kez okundu.

Dünyanın en büyük ekonomik gücüne sahip olan ülkesi olarak gösterilen Amerika dış ticaret açığı ile tüm dünyanın dikkatini üzerine topladı. Amerika dış ticaret açığı Mayıs ayına oranla Haziran ayında yüzde 7 artış gösterdi ve 43,8 milyar dolar seviyesine yükseldi. 

Amerika'da dış ticaret açığının 40 milyar dolar seviyesinde gerçekleşeceği ön görülürken açığın 3,8 milyar dolar daha fazla çıkması büyük şaşkınlık yarattı. Açığın bu kadar büyük olmasındaki en büyük neden ise ithalatın büyük bir hızla artması ve artan ithalata rağmen ihracat rakamlarında gerileme yaşanması gösterildi. 

Açıklanan rakamlar ile beraber Amerika büyüme oranları için 2. çeyrekte daralma yaşanacağı yönünde tahminde bulunurken doların hızlı bir şekilde güçlenmesi nedeni ile de Amerikalıların yerli ürünler yerine ithal ürünlere yönelmeleri de dış ticaret açığı oluşmasına neden oluyor. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medya fenomenleri  vergi ödeyecek
Sosyal medya fenomenleri vergi ödeyecek
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti