Microsoft Hololens'e Yepyeni Özellik

Microsoft tarafından geliştirilen sanal gerçeklik gözlüğü HoloLens ile kullanıcıların hayatında nelerin değişeceği, ne gibi yeniliklerin geleceğini göstermişti. Oyun oynama, Netflix izleme tecrübesini nasıl geliştireceğini kullanıcılarına gösteren HoloLens'e yepyeni bomba gibi bir özellik daha eklendiği ortaya çıktı. HoloLens sanal gerçeklik gözlüğüne canlı akış özelliğinin eklendiği ifade edildi.

Microsoft Hololens'e Yepyeni Özellik
Bu içerik 932 kez okundu.

Microsoft tarafından geliştirilen sanal gerçeklik gözlüğü HoloLens ile kullanıcıların hayatında nelerin değişeceği, ne gibi yeniliklerin geleceğini göstermişti. Oyun oynama, Netflix izleme tecrübesini nasıl geliştireceğini kullanıcılarına gösteren HoloLens’e yepyeni bomba gibi bir özellik daha eklendiği ortaya çıktı. HoloLens sanal gerçeklik gözlüğüne canlı akış özelliğinin eklendiği ifade edildi.

 

Yeni özellikten faydalanmak için HoloLens Companion uygulamasını kullanmanız yeterli. Uygulama, başlıkta görünenleri Windows 10'lu PC'nizde veya Windows 10 Mobile cihazınızda izlemenize olanak tanıyor. Bu, başkalarının sizin gördüklerinizi kendi bilgisayarında izleyebileceği anlamına geliyor. Yani özellik sayesinde çok daha sosyal bir deneyim elde etmeniz mümkün.

 

HoloLens'e Wi-Fi üzerinden bağlanan uygulama, PC ve mobil üzerinden başlığı uzaktan kontrol etmenize, uygulamaları çalıştırıp kapatmanıza izin veriyor. Hepsi bu kadar da değil. Telefonunuzu veya PC'nizi HoloLens ile fotoğraf çekip, video kaydetmek için kullanabiliyorsunuz. Bu fotoğraf ve videoları HoloLens üzerinden cihazınıza indirmeniz de mümkün. Son olarak PC'nizin veya telefonunuzun klavyesini başlığa direkt olarak kumanda etmek üzere kullanabiliyorsunuz.

 

HoloLens'in geliştiricilere özel sürümü şu an 3.000 dolara satıldığından, uygulamadan şimdilik sadece geliştiriciler faydalanacak gibi görünüyor. Yine de başlık hazır olduğunda ve uygun bir fiyata satışa sunulduğunda hangi özelliklere sahip olacağımızı bilmek güzel.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medya fenomenleri  vergi ödeyecek
Sosyal medya fenomenleri vergi ödeyecek
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti