Hazineden 1,5 Milyar Dolarlık Tahvil İhracı

Hazine, dolar türünden 2026 vadeli tahvilinin ihraç miktarı 1,5 milyar dolar olarak işlem gördü. Hazine Müsteşarlığı'nın resmi internet sayfasından yayımlanan duyuruya göre, 2016 dış finansman programı dahilinde, dolar türünden 2026 vadeli tahvil ihracı için dün itibariyle Bank of America Merril Lynch, Citigroup ve Deutsche Bank'a gerekli yetkiler verildi.

Hazineden 1,5 Milyar Dolarlık Tahvil İhracı
Bu içerik 2224 kez okundu.

Hazine, dolar türünden 2026 vadeli tahvilinin ihraç miktarı 1,5 milyar dolar olarak işlem gördü. Hazine Müsteşarlığı’nın resmi internet sayfasından yayımlanan duyuruya göre, 2016 dış finansman programı dahilinde, dolar türünden 2026 vadeli tahvil ihracı için dün itibariyle Bank of America Merril Lynch, Citigroup ve Deutsche Bank’a gerekli yetkiler verildi.

 

Söz konusu ihraç, aynı gün sonuçlandı ve ihraç miktarı 1,5 milyar dolar olarak gerçekleşti. Söz konusu tutar, hesaplara 9 Mart'ta girecek. 9 Ekim 2026 vadeli tahvilin kupon oranı yüzde 4,875, yatırımcıya getirisi ise yüzde 5 oldu. Tahvile toplamda yaklaşık 130 yatırımcı, ihraç tutarının 3 katı talep gösterdi.

 

Tahvilin yüzde 34'ü ABD, yüzde 22'si İngiltere, yüzde 20'si Türkiye, yüzde 11'i diğer Avrupa ülkeleri, yüzde 8'i Asya ülkeleri ve yüzde 5'i diğer ülkelerdeki yatırımcılara satıldı. Söz konusu tahville bu yıl uluslararası sermaye piyasalarından tahvil ihracı yoluyla en fazla 4,5 milyar dolar tutarına kadar gerçekleştirilmesi planlanan dış finansman programının 1,5 milyar dolarlık kısmı tamamlandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medya fenomenleri  vergi ödeyecek
Sosyal medya fenomenleri vergi ödeyecek
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti