Kredi Başvurularında Patlama Yaşanabilir

Yaşanan terör olayları ve henüz koalisyon için partilerin ortak zeminde buluşamamaları ne yazık ki ekonomiyi olumsuz etkiliyor. Bu olumsuzluktan en çok etkilenenler ise küçük esnaflar oluyor. Küç

Kredi Başvurularında Patlama Yaşanabilir
Bu içerik 832 kez okundu.

Yaşanan terör olayları ve henüz koalisyon için partilerin ortak zeminde buluşamamaları ne yazık ki ekonomiyi olumsuz etkiliyor. Bu olumsuzluktan en çok etkilenenler ise küçük esnaflar oluyor.

Küçük esnaf kelimenin tam anlamı ile kan ağlarken yaşanan olumsuzlukların sona ermemesi durumunda ay sonunu getirmekte zorlanan esnafın çareyi kredi paketlerinde aramasından endişe ediliyor. Konu hakkında beyanat veren Samsun Kuaförler Odası Başkanı Savaş Kiraz uzun zamandır kuaför salonlarının boş kalmasından şikayetçi olarak işlerin azalmasından şikayetçi oldu. 

Kiraz yapmış olduğu açıklamada “Ramazan sonra işlerimizde bir nebze de olsa artış oldu. Ama geçtiğimiz yıllara göre bu sene yaz ayı kuaför camiası için çok hayırlı geçmiyor. Bu sadece kuaförler için değil bütün iş ortamları için aynı şeyleri söylemek mümkün. İşlerin düzeleceği yönünde çok da bir beklentimiz de yok. İşlerin olmamasının en büyük etkenlerinden birisi de iktidar istikrarsızlığı. Vatandaşlar bu sebeplerden dolayı neredeyse düğün yapmıyorlar. İnsanlar düğün yapmak yerine sade bir nikah töreni ile düğün masraflarından, pasta masraflarından, kuaför masrafların ve salon masraflarından kısmaya çalışıyorlar. Bizim gibi alt tabaka esnaflarının ticari hareketleri alt tabana göre işliyor. Benim üyelerim de dahil olmak üzere diğer meslek kuruluşlarının üyelerinin de ortak düşünce piyasalarda kaygı ortamının olması direkt olarak işlere yansıyor. İnsanlar bu yüzden para harcamaya korkar hale geldi. Türk ekonomisi geçmişten kalan bir güce sahip olsa da seçimlerden çıkan sonuç doğrultusunda olumsuz yönde etkilendi” dedi. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medya fenomenleri  vergi ödeyecek
Sosyal medya fenomenleri vergi ödeyecek
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti