TOMA Üreticisi Katmerciler Kazanç Rekoru Kırdı Gözünü Savunma Sanayisine Dikti

Toplumsal Olaylara Müdahale Aracı olan ve TOMA adıyla bilinen aracın üretici firması olan Katmerciler'in 2015 yılı gelirleri bir önceki yıla oranla % 83'lük artış göstererek 310 milyon TL oldu. Ayrıca şirketin kâr oranı ise % 103 artış göstererek 18.6 milyon lira olarak gerçekleşti. Katmerciler firması hakkında bilgiler? TOMA nedir? TOMA ihalesi ne zaman açılıyor, işte detaylar.

TOMA Üreticisi Katmerciler Kazanç Rekoru Kırdı Gözünü Savunma Sanayisine Dikti
Bu içerik 1745 kez okundu.

Toplumsal Olaylara Müdahale Aracı olan ve TOMA adıyla bilinen aracın üretici firması olan Katmerciler’in 2015 yılı gelirleri bir önceki yıla oranla % 83’lük artış göstererek 310 milyon TL oldu. Ayrıca şirketin kâr oranı ise % 103 artış göstererek 18.6 milyon lira olarak gerçekleşti. Katmerciler firması hakkında bilgiler? TOMA nedir? TOMA ihalesi ne zaman açılıyor, işte detaylar.

Şirketin öncelikli hedefi ise savunma sanayiinde yer almakToplumsal Olaylara müdahale aracını (TOMA) üreten Katmerciler Araç Üstü Ekipman, 2015 yılında kâr rekoru kırdı. Şirketin net kârı, 2015 yılında yüzde 103 artışla 18.6 milyon liraya ulaştı. Aynı dönemde şirket gelirlerini yüzde 83 artırarak 310 milyon liraya, esas faaliyet kârını yüzde 153 artırarak 45.7 milyon liraya çıkardı. Katmerciler’in faiz ve vergi öncesi kârı ise yüzde 147 artışla 47.3 milyon liraya yükseldi. Şirketin 2015 yılı mali sonuçlarını değerlendiren Katmerciler İcra Kurulu Başkanı Mehmet Katmerci, kuruluşunun 30’uncu yılında şirket tarihinin en iyi mali sonuçlarını açıkladıklarını belirtti.

‘SAĞLAM BASIYOR HIZLI İLERLİYORUZ’

“Bu sonuçlarla çıtamızı yükselttik, kendi zirvemizi daha yukarı taşıdık” diyen Katmerci, kârlılık başta olmak üzere tüm bilanço kalemlerinde ciddi artışlar elde edildiğini belirtti. Türkiye araç üstü ekipman sektörünün borsadaki tek temsilcisi olduklarını kaydeden Katmerci, “Öncelikli hedefimiz savunma sanayiinde yer almak. Bu yöndeki çalışmalarda son aşamaya gelmiş bulunuyoruz” dedi. Şirket için büyüme ve kârlılıkta yeni bir kulvar olma özelliği taşıyan savunma sanayiine yönelik yatırımlarının devam ettiğini belirten Katmerci şöyle devam etti: “Katma değeri yüksek ürünlerimiz için Avrupa’da pazar araştırmalarımız devam ediyor. Özetle, yere sağlam basıyor ama hızlı ilerliyoruz.” Geniş ürün gamına sahip olduklarını ve 50’ye yakın ülkeye ihracat yaptıklarını kaydeden Katmerci, yeni hedefleri doğrultusunda üretimde otomasyonu artırıcı yatırımlara devam ettiklerini sözlerine ekledi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medya fenomenleri  vergi ödeyecek
Sosyal medya fenomenleri vergi ödeyecek
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti