Otellerde Her Şey Dahil Tatil Dönemi Sona Mı Eriyor?

Geçen yıl ile kıyaslandığında ilk 6 aylık dönemde yüzde 9 gibi büyük bir gelir kaybı yaşayan turizm sektörü bu sorunun çözümünü arıyor. Rusya'da yaşanan ekonomik krizin yanı sıra Yun

Otellerde Her Şey Dahil Tatil Dönemi Sona Mı Eriyor?
Bu içerik 754 kez okundu.

Geçen yıl ile kıyaslandığında ilk 6 aylık dönemde yüzde 9 gibi büyük bir gelir kaybı yaşayan turizm sektörü bu sorunun çözümünü arıyor. Rusya'da yaşanan ekonomik krizin yanı sıra Yunanistan'ın içinde olduğu dar boğazdan çıkmak için son derece ucuz tatil seçenekleri sunması da ne yazık ki Türkiye'nin cazibesini azaltıyor. 

Türkiye'nin yitirdiği fiyat avantajını tekrar kazanabilmesi için çeşitli çözüm önerileri ileri sürülürken konu ile ilgili olarak konuşan Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken tek çarenin otellerdeki her şey dahil fiyat seçenekleri yerine yarım pansiyon fiyat seçenekleri sunması olduğunu ileri sürdü. 

Palandöken her şey dahil fiyatların daha yüksek olduğunu belirterek yarım pansiyon fiyatların ise daha düşük olduğu için yabancı turistlerin tekrar Türkiye'yi tercih etmelerine yardımcı olacağını savundu. Yine her şey dahil fiyat seçenekleri yüzünden turistik bölgelerde yer alan esnafların da zorlandığını belirten Palandöken bu sayede hem otel fiyatlarının düşeceğini hem de esnafın tekrar kazanmaya başlayacağını vurguladı. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medya fenomenleri  vergi ödeyecek
Sosyal medya fenomenleri vergi ödeyecek
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti