Petrol Fiyatları Düşmeye Devam Ediyor

Çin hisse senedi piyasasında yaşanan gelişmelere bağlı olarak petrol fiyatları düşmeye devam ediyor. İhracat verilerinin yavaşlamaya devam etmesi ile beraber brent petrol için belirlenen varil fiyatı düşme eğilimini sürd&

Petrol Fiyatları Düşmeye Devam Ediyor
Bu içerik 946 kez okundu.

Çin hisse senedi piyasasında yaşanan gelişmelere bağlı olarak petrol fiyatları düşmeye devam ediyor. İhracat verilerinin yavaşlamaya devam etmesi ile beraber brent petrol için belirlenen varil fiyatı düşme eğilimini sürdürdü ve son 7 ayın en düşük değerini gördü. 

7 haftadır düşmeyi sürdüren petrol fiyatları Ocak ayının ardından en düşük seviye olan 48,20 dolar seviyesine kadar geriledi. Petrol fiyatlarının bu kadar hızlı düşmesinin en önemli nedeni olarak Çin ekonomisinin beklentileri karşılayamamasını gösterirken yine ABD'de açılan petrol sondaj kuyularının fazla arza neden olmasını da gösteriyorlar. 

Şu anda petrol fiyatları için belirlenen yeni destek noktası olarak 48 dolar seviyesi belirlenirken bu seviyenin aşılması durumunda çok sert bir düşüş yaşanabileceği belirtiliyor. Petrol fiyatlarının yukarı yönlü bir eğim göstermesi durumunda ise direnç noktası olarak 49,50 dolar belirlenmiş durumda. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medya fenomenleri  vergi ödeyecek
Sosyal medya fenomenleri vergi ödeyecek
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti