Açlık ve Yoksulluk Sınırı 2 Bin Lirayı Aştı

Türkiye Kamu-SEN tarafından gerçekleştirilen açlık ve yoksulluk sınırı araştırması sonucunda son derece çarpıcı sonuçlar elde edildi. Buna göre Türkiye'de yaşayan 4 kişilik bir ailenin asgari geçi

Açlık ve Yoksulluk Sınırı 2 Bin Lirayı Aştı
Bu içerik 899 kez okundu.

Türkiye Kamu-SEN tarafından gerçekleştirilen açlık ve yoksulluk sınırı araştırması sonucunda son derece çarpıcı sonuçlar elde edildi. Buna göre Türkiye'de yaşayan 4 kişilik bir ailenin asgari geçim haddi olarak 4 bin 284.66 lira belirlenirken tek kişinin yoksulluk sınırı ise 2 bin 112.84 lira olarak açıklandı. 

Her ay düzenli olarak Türkiye Kamu-SEN tarafından gerçekleştirilen araştırmanın Temmuz 2015 sonuçları açıklandı. Araştırmaya göre çalışan tek kişinin açlık sınırı Haziran ayına göre yüzde 0.20 oranında yükselerek 1.630,23 lira seviyesine gelirken 4 kişilik bir ailede yapılan gıda ve barınma harcamalarının ortalaması ise bin 674,58 lira olarak belirlendi. 

Sağlıklı bir şekilde beslenen 4 kişilik ailenin beslenme gideri olarak günlük 34,26 lira harcamaları gerektiği belirlenirken yine bu ailenin Temmuz ayı gıda harcamaları toplamı olarak ise bin 27,77 lira belirlendi. Bu şekilde harcama yapan bir devlet memuru 2 bin 407,22 lira ücret alırken almış olduğu bu ücretin yüzde 42.07'sini gıda harcamalarına aktarmış oldu. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medya fenomenleri  vergi ödeyecek
Sosyal medya fenomenleri vergi ödeyecek
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti