800 Bin Kişi Daha Kredi Kartı Aldı

Bankalararası Kart Merkezi tarafından açıklanan verilere göre Türkiye'de kredi kartı kullanıcı sayısı yılın ilk 6 ayını kapsayan 1. yarıda tam 800 bin kişi arttı. 2014 yılının aynı döneminde ise kullanıcı sayısı sad

800 Bin Kişi Daha Kredi Kartı Aldı
Bu içerik 1065 kez okundu.

Bankalararası Kart Merkezi tarafından açıklanan verilere göre Türkiye'de kredi kartı kullanıcı sayısı yılın ilk 6 ayını kapsayan 1. yarıda tam 800 bin kişi arttı. 

2014 yılının aynı döneminde ise kullanıcı sayısı sadece 200 bin kişi artış göstermişti. Bankalararası Kart Merkezi konu hakkında yapmış olduğu açıklamasında yaşanan toparlanmaya dikkat çekerek Soner Canko, “Öncelikle, bankacılık sistemimizde kartlarla ilgili yaşanan düzenlemelerin etkisinde geçen 2014 yılından sonra, 2015 yılında toparlanma olduğunu görüyoruz” dedi.  

Kredi kartı ile yapılan ödemeler toplamı dikkate alındığında yine yılın ilk yarısında toplamda gerçekleştirilen kredi kartı ödemesi de 250 milyar lira oldu. Bankacıları sevindiren bir başka gelişmede kredi kartı ile yapılan ödemeler toplamı içerisinde yüzde 7'lik dilimin banka kartı ödemeleri olması. Temassız kart kullanımı da artış gösterirken buna bağlı olarak temassız POS cihazı kullanan üye işyeri sayısında da artış yaşandı. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medya fenomenleri  vergi ödeyecek
Sosyal medya fenomenleri vergi ödeyecek
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti