Rus Turistlerin Yokluğunu Onlar Unutturdu

Yaşanan terör saldırıları turizme büyük bir darbe vururken Türkiye'ye en çok turist gelen ülke olan Rusya'nın da ekonomik kriz ile boğuşması bu ülkeden gelen turist sayısında büyük bir azalma yaş

Rus Turistlerin Yokluğunu Onlar Unutturdu
Bu içerik 812 kez okundu.

Yaşanan terör saldırıları turizme büyük bir darbe vururken Türkiye'ye en çok turist gelen ülke olan Rusya'nın da ekonomik kriz ile boğuşması bu ülkeden gelen turist sayısında büyük bir azalma yaşanmasına neden oldu. 

Bu senenin ilk 6 aylık döneminde Rusya'dan Türkiye'ye gelen turist sayısı 1 milyon 455 bin olurken geçen yılın aynı döneminde bu sayı 1 milyon 924 bindi. Yani Rus turist sayısı 1 yılda yüzde 25 oranında azaldı. 

Turizm sektörü bu azalış ile büyük bir darbe alırken sektörün yüzünü Alman turistler güldürdü. Almanya'dan Türkiye'ye gelen turist sayısı yüzde 11 artarak 2 milyon 110 bine yükseldi.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy kaynak pazarlarda yaşanan ekonomik sorunlar nedeni ile turizm sektörünün bu sene son derece zorlu bir virajdan geçtiğini belirterek yine Yunanistan'ın yaşadığı ekonomik kriz ile fiyatları aşırı derecede düşürmesinin de yabancı turistlerin bu ülkeyi tercih etmelerine neden olduğunu vurguladı. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medya fenomenleri  vergi ödeyecek
Sosyal medya fenomenleri vergi ödeyecek
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti