Türkiye Oyunlar İçin Servet Harcadı!

Genç ve dinamik nüfusu ile pek çok sektör için hedef haline gelen Türkiye özellikle de eğlence sektörünün hızla geliştiği ülkeler arasında yer alıyor. Türkiye'de geride bı

Türkiye Oyunlar İçin Servet Harcadı!
Bu içerik 997 kez okundu.

Genç ve dinamik nüfusu ile pek çok sektör için hedef haline gelen Türkiye özellikle de eğlence sektörünün hızla geliştiği ülkeler arasında yer alıyor. 

Türkiye'de geride bıraktığımız 3,5 yıllık zaman dilimi içerisinde toplamda 124 milyon dolarlık eğlence makinesi ve video oyun konsolu satışı gerçekleşti. Elde edilen bu rakam sektörün büyüklüğünü gözler önüne sermesi açısından son derece büyük bir rakam olarak kabul edilirken Türkiye'nin genç nüfusunun 12 milyon rakamını aşması da sektöre yabancı şirketlerin de yakın ilgi göstermesini sağlıyor. 

Bu rakamın bu kadar artmasında önemli etkenlerden biri de her geçen gün yeni bir alışveriş merkezinin açılması. Alışveriş merkezleri gençleri çekebilmek için bünyelerine büyük eğlence merkezleri kurarken bu merkezlere çok sayıda oyun konsolu satın almaları da satılan toplam konsol tutarının artmasında önemli bir rol üstleniyor. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medya fenomenleri  vergi ödeyecek
Sosyal medya fenomenleri vergi ödeyecek
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti