Petrolde Fiyat Düşüşü Devam Edecek

Talepte büyük bir azalma yaşanmasına rağmen arzın katlanarak arttığı petrol piyasası hakkında Uluslararası Enerji Ajansı tarafından yapılan araştırmaların sonucunda 2016 yılında petrol fiyatlarında büyük bir düşüş yaşana

Petrolde Fiyat Düşüşü Devam Edecek
Bu içerik 1083 kez okundu.

Talepte büyük bir azalma yaşanmasına rağmen arzın katlanarak arttığı petrol piyasası hakkında Uluslararası Enerji Ajansı tarafından yapılan araştırmaların sonucunda 2016 yılında petrol fiyatlarında büyük bir düşüş yaşanacağı belirlendi. 

Uluslararası Enerji Ajansı tarafından yapılan açıklama Amerika Enerji Enformasyon İdaresi tarafından da doğrulandı ve kurum petrol fiyatlarında 8 dolarlık bir düşüş beklediklerini açıkladı. 

Petrol fiyatlarında bu kadar hızlı düşüş yaşanmasının en önemli sebeplerinden biri de İran'ın çıkardığı petrol miktarını arttırması. İran sınırları içerisinde 2016 yılında günlük ortalama 300 bin varil petrol çıkarılması bekleniyor. Petrolde aşırı arz fazlalığı oluşması nedeni ile üretici firmaların zarara uğradığı ve günlük üretim kapasitesinin yeniden revize edileceği de gelen bilgiler arasında yer alıyor. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medya fenomenleri  vergi ödeyecek
Sosyal medya fenomenleri vergi ödeyecek
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti