Adalet Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alacak - Başvuru Şartları ve Tarihi

Adalet Bakanlığı'nda çalıştırılacak 2954 sözleşmeli personel alımı yapılacak. Adalet Bakanlığı sözleşmeli personel başvuru tarihi ne zaman yapılacak? Başvuru şartları nelerdir? KPSS'den kaç puan alma zorunluluğu var? İşte detaylar.

Adalet Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alacak - Başvuru Şartları ve Tarihi
Bu içerik 1062 kez okundu.

Adalet Bakanlığı'nda çalıştırılacak 2954 sözleşmeli personel alımı yapılacak. Adalet Bakanlığı sözleşmeli personel başvuru tarihi ne zaman yapılacak? Başvuru şartları nelerdir? KPSS'den kaç puan alma zorunluluğu var? İşte detaylar.

Devlet Personel Başkanlığı (DPB) tarafından yayınlanan ilana göre Adalet Bakanlığı bünyesine 2954 sözleşmeli personel alınacak. KPSS puanına göre yapılacak atamalar için en öncü koşul KPSS 2014 sınavından en az 70 puan almış olmak.
Başvuru için aşağıdaki linke tıkladıktan sonra sayfanın en altındaki başvuru formunu sayfa içerisindeki koşulları okuyarak doldurunuz.

2954 PERSONELİN 2454'Ü İNFAZ MEMURU

Toplamda 2954 personelin alınacağı Adalet Bakanlığı için 2454 personel infaz koruma memurlarından seçilecek. Geriye kalan 500 kişiden 144'ü büro personeli (zabıt katibi), 95'i sağlık personeli, 56'sı teknisyen, 155'i şoför, 26'sı aşçı, 24'ü kaloriferci olacak.
Bu pozisyonlara yerleşebilmek için en önemli koşul KPSS 2014 puanından en az 70 puan almak olacaktır. 
En yüksek puandan başlamak üzere ilan edilen pozisyon sayısının;

-Sözleşmeli infaz ve koruma memuru adayları için beş katı (beş katı aday bayan ve erkek için ayrı ayrı belirlenecektir.),
-Diğer sağlık personeli (sağlık memuru), destek personeli (aşçı, kaloriferci) ve teknisyen adayları için beş katı (teknisyenler için beş katı aday her branş için ayrı ayrı belirlenecektir.),

-Destek personeli (şoför) adayları için on katı sözlü sınava çağırılacaktır.

-Sözleşmeli büro personeli (ceza infaz kurumu katibi) adayları için ise yirmi katı uygulamalı sınava çağrılacaktır. Uygulamalı sınavda başarılı olanlar arasından doğru kelime sayısı esas alınmak kaydıyla en fazla doğru kelime yazan adaydan başlamak üzere ilan edilen kadro sayısının üç katı kadar aday sözlü sınava çağırılacaktır.

BAŞVURULARI 4 NİSAN'DA BAŞLIYOR 15 NİSAN'DA SONA ERİYOR

Başvurularda, lisans mezunları için 2014 KPSSP3, önlisans mezunları için 2014 KPSSP93, ortaöğretim mezunları için 2014 KPSSP94 puanı esas alınmak kaydıyla Kamu Personeli Seçme Sınavından 70 ve daha yukarı puan almış olma şartı aranacaktır.
4 Nisan 2016 tarihinde başlayacak olan başvurular, 15 Nisan 2016 tarihinde sona erecek.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medya fenomenleri  vergi ödeyecek
Sosyal medya fenomenleri vergi ödeyecek
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti