Yunanistanı Kurtaran Çakalotos Mu Oldu

Euro bölgesinden çıkarılmasına kesin gözü ile bakılan Yunanistan yaptığı son bir hamle ile hem Euro bölgesinde kalmayı başardı hem de ülke tam anlamı ile iflasın eşiğinden döndü. Yaşanan gelişmeler i

Yunanistanı Kurtaran Çakalotos Mu Oldu
Bu içerik 513 kez okundu.

Euro bölgesinden çıkarılmasına kesin gözü ile bakılan Yunanistan yaptığı son bir hamle ile hem Euro bölgesinde kalmayı başardı hem de ülke tam anlamı ile iflasın eşiğinden döndü. 

Yaşanan gelişmeler ile ilgili olarak kapalı kapıların ardında yapılan konuşmalarda başarının mimarı olarak yeni Yunanistan Maliye Bakanı Öklid Çakalotos gösteriliyor. Eski maliye bakanı olan Varoufakis'in gitmesinin ardından gelen heyet yeni maliye bakanı olarak Çakalotos ile muhattap oldu. 

Heyet yeni bakanın yapıcı tavırlarından memnu kalırken uzlaşıcı karakteri sayesinde uluslararası kreditörler ile Yunanistan arasındaki anlaşmanın çok daha kolay bir şekilde imzalandığı vurgulandı. Yunanistan imzaladığı yeni kurtarma paketinin maddeleri gereği ilk olarak işe özelleştirme ile başlayacak ve limanların yanı sıra havalanları, köprüler ve enerji nakil hatları hızlı bir şekilde özelleştirilecek. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medya fenomenleri  vergi ödeyecek
Sosyal medya fenomenleri vergi ödeyecek
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti