Çin Durdurulamıyor, Yuan 3. Kez Devalüe Edildi

Çin tüm dünyayı şaşkına çevirmeye devam ediyor. üst üste iki kere kendi para birimleri olan yuana müdahalede bulunan Çin bugün de beklenmeyen bir şekilde yeni bir müdahalede bulundu. Ya

Çin Durdurulamıyor, Yuan 3. Kez Devalüe Edildi
Bu içerik 521 kez okundu.

Çin tüm dünyayı şaşkına çevirmeye devam ediyor. Üst üste iki kere kendi para birimleri olan yuana müdahalede bulunan Çin bugün de beklenmeyen bir şekilde yeni bir müdahalede bulundu. 

Yapılan müdahale sonucunda Çin Merkez Bankası yüzde 1.1 oranında devalüe gerçekleştirerek yuan değerini dolar başına 6.401 seviyesine çekti. Devalüasyonun ardından yaşanan tartışmalar sonucunda Çin Merkez Bankası açıklamalarda bulunarak yuanı dengede tutmayı amaçladıklarını belirterek yuanın makul seviyelerde tutulmasına çok önem verdiklerini belirtti. 

Çin Merkez Bankasının 3. müdahalesi aslında önceden yapılan açıklamalar ile belli edilmişti. Genelde basın toplantısı öncesi hiçbir açıklamada bulunmayan Çin Merkez Bankası dün ilk kez bugün yapılacağı duyurulan basın toplantısı öncesi bir ön açıklamada bulunmuş ve daha önce yüzde 1.6 ve yüzde 1.9 oranında devalüe edilen yuan kuruna yeni bir müdahalede bulunulacağının sinyallerini vermişti. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medya fenomenleri  vergi ödeyecek
Sosyal medya fenomenleri vergi ödeyecek
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti