İcralık Kişilere Kredi Veren Banka Var mı? Kara Listede Olanlara Kredi Veren Bankalar

Geçmiş yıllarda çeşitli bankalarda kredi çektikten sonra ödemelerini düzensiz yapan ya da ödeyemeyen kişilerin ismi kara listeye alınır. Bu listeye girenlere bankalar kolay kolay kredi vermez. İcralık olan kişilere de kredi veren bankaların sayısı bir elin parmağını geçmez. Peki kara listede olanlara hangi bankalar kredi veriyor? İcralık olanlara kredi veren banka var mı, işte detaylar...

İcralık Kişilere Kredi Veren Banka Var mı? Kara Listede Olanlara Kredi Veren Bankalar
Bu içerik 887 kez okundu.

Geçmiş yıllarda çeşitli bankalarda kredi çektikten sonra ödemelerini düzensiz yapan ya da ödeyemeyen kişilerin ismi kara listeye alınır. Bu listeye girenlere bankalar kolay kolay kredi vermez. İcralık olan kişilere de kredi veren bankaların sayısı bir elin parmağını geçmez. Peki kara listede olanlara hangi bankalar kredi veriyor? İcralık olanlara kredi veren banka var mı, işte detaylar...

Bankaların yapılan kredi başvurularında en çok dikkat ettikleri konuların başında kredi başvuru formu dolduran müşterilerinin ödeme düzenleri yer alır. Bu nedenle borcu olana kredi veren bankalar bulunmakla beraber icralık olana kredi vere banka ne yazık ki çok azdır.

Özellikle de banka borcu nedeni ile icralık olan kişilerin kara liste adı verilen bir listede kayıt altına alınmaları nedeni ile ne yazık ki kredi onayı almaları mümkün değildir. Yani kişi kredi borcunu ya da kredi kartı borcunu ödemediği için yasal takip altına alındıysa kesinlikle kredi kullanması mümkün değildir.

Ancak kişinin bir başkasına olan borcunu ödeyememesi nedeni ile icra takibi altına girmesi durumunda kolay kredi veren bankalar arasından seçimde bulunarak kredi başvuru formu doldurması durumunda kredi kullanma imkanı bulunabilir. Bunun için icralık olanlara kredi veren bankalar iyi bir şekilde araştırılmalı ve mutlaka aylık gelire orantılı bir kredi tutarı için kredi başvuru formu doldurulmalıdır. Bir diğer yöntem ise tefeciler gibi icralık olana kredi verenler ile iletişime geçilmesidir. Ancak bu yöntem kesinlikle önerilmemektedir.

Kaynak: http://www.kredinotlari.com/icralik-olana-kredi-veren-banka-2016.html

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medya fenomenleri  vergi ödeyecek
Sosyal medya fenomenleri vergi ödeyecek
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti