Süt Fiyatlarına Zam Gelmeyince Et Fiyatları Tırmandı

Son dönemde hızlı bir şekilde yükselen et fiyatları ile ilgili yeni bir iddia Süt, Et ve Damızlık Yetiştiricileri Derneği (TüSEDAD) Başkanı Adnan Yıldız'dan geldi. Yıldız yaklaşık 16 aydır süt fiyatlarına za

Süt Fiyatlarına Zam Gelmeyince Et Fiyatları Tırmandı
Bu içerik 996 kez okundu.

Son dönemde hızlı bir şekilde yükselen et fiyatları ile ilgili yeni bir iddia Süt, Et ve Damızlık Yetiştiricileri Derneği (TÜSEDAD) Başkanı Adnan Yıldız'dan geldi. 

Yıldız yaklaşık 16 aydır süt fiyatlarına zam yapılmadığını belirterek damızlık ineklerin bu nedenle besiciler tarafından kesildiğini, kesilen damızlık inekler nedeni ile de hayvan nüfusunun büyük hızla azaldığını belirtti. Hem hayvan sayısının azalması hem de Kurban Bayramının yaklaşması nedeni ile de et fiyatları büyük bir hızla yükseldi. 

Sütün para etmemesinin şu an için hayvancılık sektörünün en büyük sorunu olduğunu belirten Yıldız doğan yavruların yarısının erkek olduğunu, sütün para etmemesi nedeni ile dişilerin kesilmesi sonucunda hayvan nüfusunun büyük bir hızla azaldığını belirterek “Ulusal Süt Konseyi, eylül ayı sonunda yeniden toplanarak fiyatları görüşecek. Süt hayvanı soya ile besleniyor. Soya da ithal girdi. Süt üreticisinin maliyetinin yüzde 70’ini yem oluşturuyor. dolar artıyor. Yem olmuş 1 lira 10 kuruş” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medya fenomenleri  vergi ödeyecek
Sosyal medya fenomenleri vergi ödeyecek
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti