KFC Tam 400 Yeni Şube Açmaya Hazırlanıyor

Dünyanın en büyük fast food zincirlerinden biri olan KFC sonunda Türkiye pazarındaki payını arttırmak için atağa geçme kararı aldı. Şirket yönetiminden yapılan açıklamaya göre önümüzde

KFC Tam 400 Yeni Şube Açmaya Hazırlanıyor
Bu içerik 630 kez okundu.

Dünyanın en büyük fast food zincirlerinden biri olan KFC sonunda Türkiye pazarındaki payını arttırmak için atağa geçme kararı aldı. Şirket yönetiminden yapılan açıklamaya göre önümüzdeki 5 yıl içinde Türkiye pazarında toplam 400 yeni şube açılacak. 

Bu şubelerden 250 tanesi Anadolu, 150 tanesi ise Avrupa bölgesinde yer alacak. Franchising modeli uygulayan KFC'nin şimdiye kadar Türkiye'de hizmet verdiği tam 100 bayisi bulunuyor. Sirkeci'de yer alan 100. bayinin açılış töreninde konuşma yapan KFC MENAPak (Ortadoğu, Kuzey Afrika, Pakistan) Genel Müdürü Sabir Sami şirketinin Türkiye'ye vermiş olduğu önemi vurguladı. 

Sami yapmış olduğu açıklamada Türkiye'nin genç nüfusu ve büyüyen ekonomisi ile yatırım için son derece uygun bir ülke olduğunu belirterek bu nedenle 5 yıllık zaman dilimi içerisinde 400 yeni şube açarak Türkiye pazarında büyümek istediklerini belirterek KFC'nin şu anda yıllık 4 bin 300 ton tavuk satışı gerçekleştirdiğini açıkladı. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medya fenomenleri  vergi ödeyecek
Sosyal medya fenomenleri vergi ödeyecek
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti