Erken Seçimin Faturası 2 Milyar Lira

Başbakan Ahmet Davutoğlu ve CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun gerçekleştirmiş olduğu koalisyon görüşmelerinde iki parti anlaşamadı. Doç.Dr. Selçuk Şirin yaptığı açıklamada erken seçimin

Erken Seçimin Faturası 2 Milyar Lira
Bu içerik 499 kez okundu.

Başbakan Ahmet Davutoğlu ve CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun gerçekleştirmiş olduğu koalisyon görüşmelerinde iki parti anlaşamadı. Doç.Dr. Selçuk Şirin yaptığı açıklamada erken seçimin maliyetinin 2 milyar lirayı aşabileceğini belirtti.

Tüm Türkiye’nin sonucunu merakla beklediği koalisyon zirvesinden olumsuz yanıt çıktı. İlk resmi açıklama Başbakan Ahmet Davutoğlu’ndan geldi. Hükümetin kurulamamasından sonra tek bir ihtimal kaldı o da erken seçim. Bu süreçte seçmenin merak ettiği konulardan biri de erken seçimin ekonomiye maliyeti ne kadar olacağı.

Kasım veya mart ayında yapılması düşünülen erken seçimde Hazine’ye büyük bir yük getireceği bekleniyor. Ünlü Araştırma eğitimcisi Şirin'in açıklamaları da konuya açıklık getirdi. Ülke ekonomisi olarak son çare görülmesi gereken erken seçimin gerçekleşmesi halinde 2 milyar lira civarında bir maliyete sahip olacağı belirtildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medya fenomenleri  vergi ödeyecek
Sosyal medya fenomenleri vergi ödeyecek
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti