2016 Yılı TSK Yan Ödeme Kararnamesi Yayınladı Mı? 18 mayıs çarşamba

TSK Yan Ödeme Kararnamesi, Türk Silahlı Kuvvetleri Personeli'ne rutin maaşları dışında görev yaptıkları branş ve görev yerlerine dayalı olarak ödenen ilave ücretleri içermektedir. Geçtiğimiz yıllara baktığımızda TSK Yan Ödeme Kararnamesi Mart, Nisan, Mayıs aylarında yayınlanmıştır. 2016 Yılı TSK Yan Ödeme Kararnamesi ne zaman yayınlanacak?

2016 Yılı TSK Yan Ödeme Kararnamesi Yayınladı Mı? 18 mayıs çarşamba
Bu içerik 2906 kez okundu.

TSK Yan Ödeme Kararnamesi, Türk Silahlı Kuvvetleri Personeli'ne rutin maaşları dışında görev yaptıkları branş ve görev yerlerine dayalı olarak ödenen ilave ücretleri içermektedir. Geçtiğimiz yıllara baktığımızda TSK Yan Ödeme Kararnamesi Mart, Nisan, Mayıs aylarında yayınlanmıştır. 2016 Yılı TSK Yan Ödeme Kararnamesi ne zaman yayınlanacak?

2015 Yılı TSK Yan Ödeme Kararnamesi ile Özel Kuvvetler Komutanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nda görevli bazı TSK personellerine ilave zam yapılmıştı. Şimdi ise gözler 2016 TSK Yan Ödeme Kararnamesi'nin yayınlanmasında.

2016 Yılı TSK Yan Ödeme Kararnamesi ne zaman yayınlanacak?

Haberimizin ilk paragrafında değindiğimiz gibi TSK Yan Ödeme Kararnamesi her yıl mart, nisan ve mayıs aylarında yayınlanıyor. Son olarak 2015 yılında Nisan ayı başında yayınlanmıştı.

Askeri Hava Trafik Kontrolörleri hak ettiklerini alabilecek mi?

Hava Kuvvetleri Komutanlığı, Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve son birkaç yıldır da Sahil Güvenlik Komutanlığı'nda görev yapan Askeri Hava Trafik Kontrolörleri, bu yıl yayınlanacak Yan Ödeme Kararnamesi ile ilave yan ödeme puanı bekliyorlar. Askeri Hava Trafik Kontrolörleri'nin yaptıkları işin sivil hava alanlarındaki meslektaşlarının yaptıkları işten hiçbir farkı yok. Hatta birçok askeri meydanda yapılan uçuşların, sivil meydanlarda yapılan uçuşlardan çok daha fazla ve stresli olduğu ise su götürmez bir gerçek. Örneğin Kara Havacılık Komutanlığı'na bağlı Güvercinlik Meydanı ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı Çiğli Meydanı'nda gerçekleştirilen uçuşlar, İstanbul Atatürk Havalimanı hariç Türkiye'deki bütün sivil meydanlarda yapılan uçuşladan daha fazla olduğu biliniyor.

Bu kadar yoğun ve stresli uçuşların yapıldığı askeri meydanlarda çalışan Askeri Hava Trafik Kontrolörleri ise, sivil meslektaşlarının yaklaşık 1500 TL civarı havacılık tazminatı almasına karşın hiçbir ilave ücret almadan görev yapıyorlar. Eşit işe eşit ücret kanunu sıra Askeri Hava Trafik Kontrolörleri'ne geldiğinde maalesef ki işlemiyor. Bunun nedeni olarak ise 1960'lı yıllarda yazılmış ve değiştirilmesi konusunda binlerce öneri olmasına rağmen bir türlü dokunulmayan 926 sayılı TSK Personel Kanunu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medya fenomenleri  vergi ödeyecek
Sosyal medya fenomenleri vergi ödeyecek
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti