Konut Kredisi Faiz Oranları Düşecek Mi? Karat 34 Projesinde Yüzde 0,70 Faizle Konut

Doğa Şehircilik ve Başyapı İnşaat'ın Emlak Konut güvencesiyle Basın Ekspress yolu üzerinde hayata geçirilen Karat 34 projesi nihayet hayata geçirildi ve konut satışları başladı. GYO Genel Müdürü Murat Kurum tarafından yapılan açıklamalarda; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın faizlerin düşürülmesi sözlerine destek verdiklerini, FED'in olumlu kararlar vermesinin beklendiği ve bunların faizlerin düşmesine olumlu yansıyacağını belirtti. Konut faizleri düşecek mi? İşte detaylar.

Konut Kredisi Faiz Oranları Düşecek Mi? Karat 34 Projesinde Yüzde 0,70 Faizle Konut
Bu içerik 1728 kez okundu.

Doğa Şehircilik ve Başyapı İnşaat'ın Emlak Konut güvencesiyle Basın Ekspress yolu üzerinde hayata geçirilen Karat 34 projesi nihayet hayata geçirildi ve konut satışları başladı. GYO Genel Müdürü Murat Kurum tarafından yapılan açıklamalarda; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın faizlerin düşürülmesi sözlerine destek verdiklerini, FED'in olumlu kararlar vermesinin beklendiği ve bunların faizlerin düşmesine olumlu yansıyacağını belirtti. Konut faizleri düşecek mi? İşte detaylar.

‘Bizde faiz 0.70’
Murat Kurum, “Emlak Konut olarak biz faizleri indirdik. Yüklenicilerle ortak karar aldık. Buna ilişkin bizim faiz oranlarımız diğerlerinden farklıdır. Bizim projelerimizde TÜFE’li satış gibi farklı alternatifler var. TÜFE’li almayıp belirli bir bedel üzerinden borçlanmak isteyenler için 0.70 faiz oranıyla 6 aydır satış yapıyoruz” dedi. 

‘Balon yok satış var’
Altyapı çalışmalarının başlamasıyla birlikte yoğun ilgi gören projede ön talep döneminde konutların yüzde 30’u satıldı. Emlak Konut Genel Müdürü Murat Kurum, projede 440 milyon liralık satış taahhüdü olduğunu belirterek, “Yüzde 39 oran karşılığında 171 milyon lira şirket payı toplam geliri taahhüt edildi. ‘Sektörde balon var’ diyenlere inat daha lansman öncesinde yüzde 30’a yakın ön talep geldi. Bunlar, satışı gerçekleşmiş projeler. Yoğun ilgi var” diye konuştu.

KDV dahil 229 bin liraya konut!
Başyapı Yönetim Kurulu Başkanı Musa Baş, havaray güzergahının arazinin içinden geçtiğini ve projenin değerini arttırdığını dile getirdi. Baş, “Bölgedeki havaray durağı da Kuyumcukent’in önünde bulunuyor. Projemizden yaya geçişi sağlanacak” dedi.  Baş, toplam 470 konut, 123 ofis ve 28 ticari üniteden oluşan projeye olan talebin, bulunduğu konum ve Emlak Konut güvencesinden dolayı çok iyi olduunu söyledi. 
Doğa Şehircilik Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ömer Faruk Ayvacı ise, projede konut fiyatlarının 229 bin, ofis fiyatlarının ise 874 bin TL’den başladığını belirtti.

İstanbul’a master plan şart
Kentsel dönüşümde yeni bir sayfa açılması gerektiğini belirten Murat Kurum, “İstanbul’un tarihi dokusunu, mirasını konuştuğumuz bu süreçte kentsel dönüşüm uygulamalarının bir master plan çerçevesinde devam etmesi geerkiyor. Bu konuda üstümüze ne düşüyorsa yapmaya hazırız. Bununla ilgili hem TOKİ, hem de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile ilgili çalışmalarımız var. Bu süreç hem ülkemiz hem İstanbul açısından çok önemli. Bunu da bir master plan çerçevesinde ne yaptığımızı bilerek dönüştürmemiz gerekiyor. Buna ilişkin biz kendi nezdimizde çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medya fenomenleri  vergi ödeyecek
Sosyal medya fenomenleri vergi ödeyecek
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti