Emekli Banka Promosyon Ödemesi Yattı Mı Ne Zaman Yatacak? Emeklilerin Durumu 25 NİSAN

SSK ve Bağkur emeklilerinin merakla beklediği promosyon ödemesi için meraklı bekleyiş dürüyor. Yapılan anlaşma gereği emekliye promosyon ödemesi olarak 900 lira ödeme yapılacak ve para peşin olarak hesaba aktarılacak. Ancak konuyla ilgili bankaların da emeklilerden istediği bir şart var. Bu şart da dönem boyunca emeklilerin o bankada kalmasını istiyorlar. Emeklilere promosyon yattı mı ne zaman yatacak? Emeklilere promosyon kaç lira yatacak, işte konuyla ilgili ayrıntılar...

Emekli Banka Promosyon Ödemesi Yattı Mı Ne Zaman Yatacak? Emeklilerin Durumu 25 NİSAN
Bu içerik 2331 kez okundu.

SSK ve Bağkur emeklilerinin merakla beklediği promosyon ödemesi için meraklı bekleyiş dürüyor. Yapılan anlaşma gereği emekliye promosyon ödemesi olarak 900 lira ödeme yapılacak ve para peşin olarak hesaba aktarılacak. Ancak konuyla ilgili bankaların da emeklilerden istediği bir şart var. Bu şart da dönem boyunca emeklilerin o bankada kalmasını istiyorlar. Emeklilere promosyon yattı mı ne zaman yatacak? Emeklilere promosyon kaç lira yatacak, işte konuyla ilgili ayrıntılar...

Milyonlarca emekliye promosyon müjdesi Emeklilerin banka promosyonu için heyecanlı bekleyişi sürüyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, bankalarla promosyon pazarlığını tam gaz sürdürüyor. Takvim'in haberine göre, pazarlıklarda şu ana kadar 900 liralık promosyon tutarı kesinleşti. Bankalar tekliflerini 3 yıllık dönem için 900 liraya çıkardı. Şimdi bu tutarın üzerine çıkılması için çalışmalar sürüyor. Bakanlık yetkilileri, önümüzdeki günlerde bankalarla yeniden masaya oturacak. Görüşmede, bankaların teklifini artırmaları istenecek. Anlaşmanın sağlanmasının ardından Sosyal Güvenlik Kurumu bankalarla protokol imzalayacak. Ardından da ödemeler başlayacak.


SÖZLEŞME YAPILACAK
Emeklilere promosyon 2 ya da 3 yıllık periyodlarla ödenecek. Şu an, 3 yıllık periyod ağırlık kazanmış durumda. Bu şekilde anlaşma yapılırsa; emekli, maaşını aldığı bankadan 3 yılda bir promosyon alacak. Emekli, promosyonu peşin alacak, karşılığında da 3 yıl boyunca o bankada kalacak. Bu sürenin bitiminden sonra yine aynı süreç işleyecek. Emekli isterse o banka ile ister başka banka ile yine sözleşme yaparak promosyonu peşin alacak. Karşılığında yine 3 yıl sözleşme imzaladığı bankadan maaşını almayı sürdürecek.


KMH TALEBİ KABUL GÖRMEDİ
Promosyon karşılığında emeklilerin kredili mevduat hesabı (KMH) açmasını isteyen bankaların bu talebi bakanlık yetkilileri tarafından kabul edilmedi. Bankaların KMH'de ısrar etmesinin nedeni ise yüksek faiz. Tüketici kredilerinden aylık yüzde 1.10 ile 1.30 arasında faiz alan bankalar, KMH'lere ise aylık myüzde 2.02 oranda faiz uygulayabiliyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medya fenomenleri  vergi ödeyecek
Sosyal medya fenomenleri vergi ödeyecek
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti