Android telefonlar için gizli kodlar (Samsung, General Mobile ve LG)

Android telefon ya da tablet sahibi yüz binlerce kullanıcı telefonunun gizli özelliklerini ne kadar biliyor? Android telefonlar için gizli kodlar olduğunu ve bu kodlarla birçok gizli özelliği kullanabileceğinizi biliyor muydunuz? Cevabınız hayır ise az sonra okuyacağınız bilgilerle siz de Android'in gizli dünyasına adım atmış olacaksınız.

Android telefonlar için gizli kodlar (Samsung, General Mobile ve LG)
Bu içerik 24080 kez okundu.

Akıllı telefonların hayatımıza girmesiyle bambaşka bir boyuta geçen iletişim dünyası, her geçen gün teknoloji sektörünün gelişmesiyle sınırları zorlamaya devam ediyor. iPhone çılgınlığı, Android’in yeni sürümü ne zaman çıkacak telaşı ilgili ilgisiz herkesin bir ucundan tuttuğu konular haline geldi. Şimdilik Android telefon kullananların sayısı iPhone’a göre marka ve model çokluğu avantajıyla bir adım önde görünüyor. Peki Android telefon ya da tablet sahibi yüz binlerce kullanıcı telefonunun gizli özelliklerini ne kadar biliyor? Android telefonlar için gizli kodlar olduğunu ve bu kodlarla birçok gizli özelliği kullanabileceğinizi biliyor muydunuz? Cevabınız hayır ise az sonra okuyacağınız bilgilerle siz de Android’in gizli dünyasına adım atmış olacaksınız.

Yazımızın başlığında Samsung, General Mobile ve LG markalarına yer verdik ancak aşağıda paylaştığımız Android gizli kodları Android işletim sistemi kullanan tüm telefonlar için geçerli olabilmektedir. Bazı kodlar bazı markalarda çalışmayabilir.

Android telefonunuz hakkındaki tüm teknik bilgileri öğrenin

Android testing menüsü giriş kodu

Telefonunuzun tüm tenkil bilgilerini görebileceğiniz ve normal yollardan yapamayacağınız ayarları yapabileceğiniz menüdür. Testing menüsüne girmek için telefonunuzun arama bölümüne *#*#4636#*#* kodunu girin ve arama tuşuna dokunun.

Android testing menüsünde telefon özellikleri, batarya özellikleri, kablosuz bağlantı ve telefon-uygulama kullanım sürelerine dair istatistikler yer almaktadır.

Android fabrika ayarlarına döndürme kodu

Telefonunuzun çok fazla yavaşladığını, uygulamalardan dolayı pil ömrünün kısaldığını düşünüyor ve fabrika ayarlarına döndürmek istiyorsanız *#*#7780#*#* kodunu kullanmanız gerekiyor. Bu işlem sonrasında yalnızca uygulamalar ve uygulama verileri silinir. Telefonunuzdaki fotoğraflar, videolar ve kişi bilgileri silinmez.

Android telefon format kodu

Telefonunuzdaki uygulamalar, uygulama verileri, fotoğraflar, videolar, kişiler ve aklınıza gelebilecek her şeyi silerek telefonunuza format atmak için *2767*3855# kodunu kullanmanız gerekiyor. İşlemden sonra temel yazılım, yani telefonunuza fabrikada yüklenen temel Android sürümü otomatik olarak yüklenecektir.

Android telefon kamera teknik özellikleri

Android telefonunuzun kamerasının piksel, çözünürlük ve lens özelliklerini görmek için *#*#34971539#*#* kodunu kullanabilirsiniz.

Android telefon mac adresi görüntüleme kodu

Özel ve kapalı kablosuz ağlara bağlanmak için cihazın mac adresinin ağ üzerinde tanımlanması gerekir. Android telefonunun mac adresini öğrenmek için *#*#232.338#*#* kodunu kullanmanız gerekiyor.

Android telefon IMEI numarası görüntüleme kodu

*#06* kodunu kullanarak Android telefonunuzun IMEI numarasını görüntüleyebilirsiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medya fenomenleri  vergi ödeyecek
Sosyal medya fenomenleri vergi ödeyecek
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti