Astsubay Kıdemli Başçavuşlara Başarı Tazminatı Kaç Lira Olacak? 18 mayıs çarşamba

Türk Silahlı Kuvvetleri'nde görev yapan ve sayıları itibari ile Türk Ordusu'nun bel kemiğini oluşturan Astsubaylar'a çok yakında müjdeli bir zam haberi gelebilir! Bugün bazı Emekli Astsubay internet sitelerinde yer alan bilgiye göre Kıdemli Başçavuş (Kd.Bçvş) rütbesindeki Astsubaylar'ın maaşlarına, "Astsubay Başarı Tazminatı" adı altında 367 TL zam yapılacağı iddiası yer aldı.

Astsubay Kıdemli Başçavuşlara Başarı Tazminatı Kaç Lira Olacak? 18 mayıs çarşamba
Bu içerik 3673 kez okundu.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nde görev yapan ve sayıları itibari ile Türk Ordusu'nun bel kemiğini oluşturan Astsubaylar'a çok yakında müjdeli bir zam haberi gelebilir! Bugün bazı Emekli Astsubay internet sitelerinde yer alan bilgiye göre Kıdemli Başçavuş (Kd.Bçvş) rütbesindeki Astsubaylar'ın maaşlarına, "Astsubay Başarı Tazminatı" adı altında 367 TL zam yapılacağı iddiası yer aldı.

Emekli Astsubay internet sitelerinde yer alana habere göre, Kd.Bçvş. maaşlarına yapılacak 367 TL'lik zam "Astsubay Başarı Tazminatı" adı altında yapılacak ve derece-kademesi ne olursa olsun Kd.Bvçş. rütbesinde olan tüm Astsubaylar'ı kapsayacak.

Astsubaylar uzunca bir süredir özlük hakları ve maaşlarında iyileştirme yapılması için seslerini duyurmaya çalışıyor. Bu sesi duyan siyasiler, ömürlerini ülkenin güvenliği için harcayan, ailelerinden yıllarca ayrı kalan, gerektiğinde vatan için hiç düşünmeden şehadet şerbetini içen Astsubaylar'ın hak ettikleri şartlarda yaşamaları için gerekenleri yavaş da olsa hayata geçirmek için çalışmaya başladı. Hatta geride bırakmak üzere olduğumuz 2015 yılında yapılan genel seçimler öncesi bazı siyasi partilerin seçim vaatleri arasında Astsubay ve Uzman Erbaşlar'ın özlük hakları ile ilgili olanlar da vardı.

Astsubay Başarı Tazminatı adı altında verileceği iddia edilen 367 TL, ömrünün 25 yıldan fazlasını bu ülke için vermiş silahlı kuvvetler personeli olan Kıdemli Başçavuşlar'ın bir nebze olsun rahat nefes almasını sağlayacaktır. Umarız ki bu iddialar gerçek olur ve ordumuzun bel kemiği olan Astsubaylar'ın en tecrübelileri olan Kıdemli Başçavuşlar en kısa zamanda 367 TL'lik iyileştirmeden yararlanmaya başlar.

GÜNCELLEME:

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medya fenomenleri  vergi ödeyecek
Sosyal medya fenomenleri vergi ödeyecek
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti