Emekliye Banka Promosyonu Yattı Mı Ne Zaman Yatacak? Temmuz Ayında Kaç Lira Zam Olacak?

Milyonlarca SSK ve Bağkur emeklisinin gözü banka promosyonu ve temmuz ayında yapılacak olan zamda. Banka promosyonu için 900 TL ödenmesine kesin gözüyle bakılırken temmuz ayındaki zam içinde beklentiler netleşmeye başladı. Emekliye banka promosyonu yatacak mı? Temmuz ayında kaç lira zam yapılacak, işte detaylar.

Emekliye Banka Promosyonu Yattı Mı Ne Zaman Yatacak? Temmuz Ayında Kaç Lira Zam Olacak?
Bu içerik 748 kez okundu.

Milyonlarca SSK ve Bağkur emeklisinin gözü banka promosyonu ve temmuz ayında yapılacak olan zamda. Banka promosyonu için 900 TL ödenmesine kesin gözüyle bakılırken temmuz ayındaki zam içinde beklentiler netleşmeye başladı. Emekliye banka promosyonu yatacak mı? Temmuz ayında kaç lira zam yapılacak, işte detaylar.

Uzmanlar, oranın yüzde 4-5 civarında olacağını tahmin ediyor. memur emeklileri ise Temmuz'da toplu sözleşme zammı alacak.

MEMURLARA YÜZDE 5 ZAM

Ocak'ta maaşlarına yüzde 6 toplu sözleşme artışı + yüzde 0.90 enflasyon farkı yansıtılan memur emeklilerinin, Temmuz zammı ise yüzde 5 olacak. Ayrıca yılın ilk 6 ayında enflasyon yüzde 6'yı geçerse, oluşan fark da memur emeklilerinin Temmuz maaşlarına yansıtılacak.

Takvim'in haberine göre, bu arada, emekli olup Bağ-Kur kapsamında çalışmaya devam edenler, maaşlardan yapılan yüzde 10'luk kesintinin kaldırılmasıyla gelir artışı elde etti. Memur emeklilerinden halen Bağ-Kur kapsamında çalışanlar bu artışı geçen ay aldı. SSK ve Bağ-Kur emeklilerinden kendi işini yapanlar ise bu ay artışı hesaplarında görecek.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medya fenomenleri  vergi ödeyecek
Sosyal medya fenomenleri vergi ödeyecek
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti