Taşeronlar Kadroya Ne Zaman Geçecek? 18 mayıs çarşamba

Uzun zamandır ülke gündemindeki konulardan biri olan taşeron işçilerin kadroya geçirilmesi ile ilgili düzenlemenin bugün TBMM'ye gönderilmesi bekleniyor. Kadroya geçirilecek taşeron işçi sayısının 200 bin civarında olacağı belirtiliyor. Kadro verilecek taşeron işçiler listesi de çok kısa bir zaman içinde belli olacak.

Taşeronlar Kadroya Ne Zaman Geçecek? 18 mayıs çarşamba
Bu içerik 970 kez okundu.

Uzun zamandır ülke gündemindeki konulardan biri olan taşeron işçilerin kadroya geçirilmesi ile ilgili düzenlemenin bugün TBMM'ye gönderilmesi bekleniyor. Kadroya geçirilecek taşeron işçi sayısının 200 bin civarında olacağı belirtiliyor. Kadro verilecek taşeron işçiler listesi de çok kısa bir zaman içinde belli olacak.

Taşeron işçilerle ilgili düzenleme Bakanlar Kurulu'nda görüşülüp karara bağlanacak. Bakanlar Kurulu hangi işlerin asıl iş, hangi işlerin yardımcı iş olduğuna karar verecek. Verilecek karara göre kadroya geçirilecek taşeron işçiler listesi belli olacak.

Belediyede Çalışan Taşeron İşçilere Kadro Var mı?

Taşeron işçilere kadro konusunda en çok sorulan sorulardan birisi de "belediyede çalışan taşeron işçilere kadro verilecek mi?" sorusu. İlgili düzenlemeye bakıldığında belediyelerde zabıta ya da itfaiye eri olarak çalışan, yani asıl işi yapan işçilerin hizmet alımı ile çalıştırılmasının önüne geçilecek. Belediyenin asıl işleri arasında yer alan işlerde görevlendirilen taşeron işçilerin de kadro fırsatından yaralanabileceği belirtiliyor.

Kadroya Alınacak Taşeron İşçi Listesi Hazır!

Taşeron işçilerle ilgili düzenleme hazırlanırken, kadro verilecek taşeron işçiler için bir liste hazırlandı. Bu listeye göre temizlik, yemek ve güvenlik gibi yardımcı işlerin dışında kalan işlerde çalışanlara kadro verilmesi planlanıyor. Kurumdan kuruma göre değişiklik gösteren listenin kısa bir süre içinde açıklanması bekleniyor.

Birkaç örnek vermek gerekirse; asıl iş-yardımcı iş ayrımından dolayı, hastanede yemek hizmetinde çalışan bir taşeron işçiye kadro verilmesi düşünülmezken, hemşire olarak çalışan taşeron işçinin kadroya geçirilmesi bekleniyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medya fenomenleri  vergi ödeyecek
Sosyal medya fenomenleri vergi ödeyecek
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti