HGS Sorgulama Yükleme İnternetten Nasıl Yapılır? 18 mayıs çarşamba

Motorlu taşıtların ücretli otoyol ve köprülerden hızlı bir şekilde geçmesi için, Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) etiketi sahibi olması gerekiyor. HGS etiketleri PTT şubeleri ve banka şubelerinden temin edilebiliyor. İlk defa HGS etiketi alacaklar 10 TL etiket ücreti ödeyerek plakalarını etikete kayıt ettirebiliyor. Plakaya işletilen HGS etiketi aracın ön camına aynanın altına gelecek şekilde yapıştırılıyor. HGS bakiye yükleme işleminden sonra ise ücretli otoyol ve köprülerden hızlı bir şekilde geçiş sağlanabiliyor.

HGS Sorgulama Yükleme İnternetten Nasıl Yapılır? 18 mayıs çarşamba
Bu içerik 1566 kez okundu.

Motorlu taşıtların ücretli otoyol ve köprülerden hızlı bir şekilde geçmesi için, Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) etiketi sahibi olması gerekiyor. HGS etiketleri PTT şubeleri ve banka şubelerinden temin edilebiliyor. İlk defa HGS etiketi alacaklar 10 TL etiket ücreti ödeyerek plakalarını etikete kayıt ettirebiliyor. Plakaya işletilen HGS etiketi aracın ön camına aynanın altına gelecek şekilde yapıştırılıyor. HGS bakiye yükleme işleminden sonra ise ücretli otoyol ve köprülerden hızlı bir şekilde geçiş sağlanabiliyor.

HGS kullanan araç sahiplerinin dikkat etmesi gereken bazı hususlar bulunuyor. Bu hususların en başında HGS bakiyesini takip etmek yer alıyor. Eğer HGS bakiyesi sıfırlanmış ise ya da geçiş yapılan otoyol ya da köprü için yeterli ücret olmadığı halde geçiş yapılıyorsa bu durumda "geçiş ihlali" yapılmış oluyor. HGS etiketine sahip olmayan ya da HGS bakiyesi olmadan HGS geçiş ihlali yapılan durumlarda, 15 güne kadar HGS etiketi almak ya da bakiye yüklemek kaydıyla herhangi bir cezai işleme maruz kalınmıyor.

HGS Bakiye Öğrenme Telefondan ve Plakadan yapılabiliyor mu?

Evet. HGS Bakiye Öğrenme işlemi PTT'nin HGS resmi internet sitesine üye olunması halinde plakadan hızlı bir şekilde yapılabiliyor.

HGS RESMİ İNTERNET SİTESİNE ÜYE OLMAK İÇİN TIKLAYIN

HGS Bakiye Yükleme İşlemi Nasıl Yapılır?

HGS bakiye yükleme işlemleri PTT bünyesinde hizmet veren https://www.epttavm.com/ sitesinden ve internet bankacılığı şubelerinden yapılabiliyor. Bu sistemler dışında HGS bakiye yükleme işlemi herhangi bir internet sitesinden ya da başka bir sistemden yapılamıyor.

PTT AVM'DEN HGS BAKİYE YÜKLEME İŞLEMİ İÇİN TIKLAYIN

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medya fenomenleri  vergi ödeyecek
Sosyal medya fenomenleri vergi ödeyecek
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti