Dolar ne olacak yükselecek mi düşecek mi? 2016'da Dolar fiyatı ne olur?

Dolar fiyatı artacak mı düşecek mi? 2016 yılında döviz piyasalarında ne bekleniyor? Dolar yükselişe geçecek mi? Ekonomi uzmanları dolar fiyatları için ne söylüyor?

Dolar ne olacak yükselecek mi düşecek mi? 2016'da Dolar fiyatı ne olur?
Bu içerik 1791 kez okundu.

Türkiye'de geçtiğimiz dönem yapılan iki genel seçim sonrası ekonomide yaşanan belirsizlik, büyük-küçük tüm yatırımcıları tereddütte bırakmaya devam ediyor. Dolar fiyatının 7 Haziran seçimleri sonrası aşırı yükselmesinden sonra, 1 Kasım seçimleri sonrası sabit kalması piyasalarda biraz olsun sakin bir hava esmesine neden oldu. Ancak dolara yatırım yapmayı düşünenler henüz kesin kararları verebilmiş değil. Tüm yatırımcıların aklında aynı soru var; Dolar ne olacak yükselecek mi düşecek mi? 2016 yılında Dolar fiyatı ne olur?

Türkiye ve dünya piyasaları incelendiğinde, ekonomi piyasalarından gözlerin özellikle Aralık ayında açıklanacak olan FED verilerine çevrildiğini söyleyebiliriz. FED'in faiz artırımı sinyalleri piyasalarda döviz fiyatlarının yükseliş yönünde hareket edeceğiniz gösteriyor. Ancak şu an temkinli bir hava estiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Eonomiz uzmanlarına göre, Aralık ayında FED'in açıklayacağı faiz oranları şu anki oranlara göre yüksek olursa Dolar fiyatı artacak. Bu artışın 2.95 TL ile 3.00 TL arasında bir düzeyde olması bekleniyor. Bu da dolar fiyatının 2016 yılında şu anki fiyata göre yükseleceğini gösteriyor.

Uzmanlarının özellikle küçük yatırımcıya yaptığı en önemli tavsiye, birikimlerini tek bir yatırım aracıyla değil de farklı yatırım araçlarından oluşan bir sepet yaparak değerlendirmeleri yönünde.

2016 yılında dolar fiyatı ne olur? sorusuna siz de yorumlarınızı yapabilir, diğer yatırımcılarla fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medya fenomenleri  vergi ödeyecek
Sosyal medya fenomenleri vergi ödeyecek
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti