Cumhurbaşkanlığı Külliyesi ziyaret başvurusu nasıl yapılır?

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi, vatandaşların ziyaretçine açılıyor. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ni ziyaret etmek isteyenlerin önceden başvuru yapması gerekiyor. Başvuru formu için haberin devamını okuyunuz.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi ziyaret başvurusu nasıl yapılır?
Bu içerik 15645 kez okundu.

Yapımı sırasında başlayan tartışmalar hala devam eden Cumhurbaşkanlığı Külliyesi, vatandaşların ziyaretçine açılıyor. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ni ziyaret etmek isteyenlerin önceden başvuru yapması gerekiyor. Başvuru formu için haberin devamını okuyunuz.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ni ziyaret etmek isteyen vatandaşların, internet üzerinden https://ziyaret.tccb.gov.tr/ adresine girerek, başvuru formunda yer alan Ad-Soyad, TC Kimlik No ve iletişim bilgilerini doldurması ve son olarak e-posta adreslerine gönderilen başvuru tamamlama linkini tıklamaları gerekiyor. Linke tıklandığında açılan sayfada ziyaret için uygun tarihler arasından bir tarih seçiliyor ve başvuru gönderiliyor.

Başvuruların kabulü, Cumhurbaşkanı'nın programına ve ziyaret talebi yoğunluğuna göre değerlendirildikten sonra, ziyaret talebinde bulunan kişi Cumhurbaşkanlığı Halkla İlişkiler Danışmanı tarafından telefon ile bilgilendiriliyor.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi ziyaret başvurusu için tıklayınız.

GİRİŞLER VE ZİYARET HAKKINDA GENEL BİLGİLER:

Telefonla kesin teyit alarak randevusu onaylanan vatandaşlarımız, randevu gün ve saatinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi 1 no’lu giriş kapısından kabul edileceklerdir. Girişlerde T.C. Kimlik numarası ihtiva eden resmi bir belgenin ibrazı zorunludur. Kimlik belgesi olmayan ziyaretçiler kesinlikle içeri alınmayacaklardır. Külliye Ziyaretleri öncesi, cep telefonlarının ve görüntü/ses kaydı yapan her türlü cihazın kapalı olarak görevli personele teslim edilmesi gerekmektedir. Külliye ziyareti ortalama 90 dakika sürmektedir. Randevu saatinizden 30 dakika önce 1 no’lu kapıda olmanız tavsiye edilir. Randevu saatini geçiren vatandaşlarımız, rehberlik hizmetlerinin aksamaması için, ziyaret programına dâhil edilmeyeceklerdir. Ziyaretiniz süresince rahat ayakkabılar giymeniz tavsiye edilir. Ziyaretiniz boyunca sigara kullanımına izin verilmemektedir. CUMHURBAŞKANLIĞI GENEL SEKRETERLİĞİNİN ÇALIŞMA GÜNDEMİNE BAĞLI OLARAK, DAHA ÖNCE ONAYLANMIŞ ZİYARET PROGRAMLARINDA VE GEZİ GÜZERGÂHINDA DEĞİŞİKLİK VEYA İPTAL HAKLARI TARAFIMIZCA SAKLIDIR.

EMNİYET VE GÜVENLİK

Günlük kullanılan el çantası hariç; bavul, koli vb. eşyalar içeri alınmamaktadır. Her türlü ucu sivri, keskin, delici, yanıcı ve tehlike arz edebilecek (bıçak, çakı, çakmak, makas, boya… vs.) materyal kesinlikle getirilmemelidir. Ruhsatlı silahların görevli personele teslim edilmesi gerekmektedir.

ULAŞIM ve OTOPARK:

Ulaşım Şehirlerarası Otobüs Terminali (AŞTİ ): 4 Km. Ankara Tren Garı: 7 km. Esenboğa Havalimanı: 33 km. Otopark Ziyaretçilerimizin özel araçlarını, 1 no’lu kapının yakınında belirlenen misafir otoparklarına bırakmaları gerekmektedir.

YEME VE İÇME

Külliye içerisinde kullanıma açık restoran veya kafeterya bulunmamaktadır
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medya fenomenleri  vergi ödeyecek
Sosyal medya fenomenleri vergi ödeyecek
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti