Atilla Özdemiroğlu Kimdir? Atilla Özdemiroğlu Hayat Hikayesi

Türk müzik dünyasının en önemli sanatçılarından biri olan Atiila Özdemiroğlu 73 yaşında hayata gözlerini yumdu. Atilla Özdemiroğlu kimdir, Atilla Özdemiroğlu müzik geçmişi, işte Atilla Özdemiroğlu'ndan geriye kalanlar...

Atilla Özdemiroğlu Kimdir? Atilla Özdemiroğlu Hayat Hikayesi
Bu içerik 1480 kez okundu.

Türk müzik dünyasının en önemli sanatçılarından biri olan Atiila Özdemiroğlu 73 yaşında hayata gözlerini yumdu. Atilla Özdemiroğlu kimdir, Atilla Özdemiroğlu müzik geçmişi, işte Atilla Özdemiroğlu'ndan geriye kalanlar...

Usta sanatçı Atilla Özdemiroğlu 73 yaşında hayatını kaybetti. Aykut Gürel kişisel sosyla medya hesabından; "Hocam, ağabeyim, tanıdığım en zarif insan Atilla Özdemiroğlu. Mekanın cennet olsun. çok üzgünüm." dedi.

Ferhat Göçer de üzüntüsünü soyal medya hesabından: Değerli müzik adamı... Üstadım, ağabeyim #atillaözdemiroğlu vefat etti.... Çok üzgünüm ... Allah'tan rahmet diliyorum... Başımız sağolsun" sözleriyle  dile getirdi.

ATİLLA ÖZDEMİROĞLU KİMDİR?

Attila Özdemiroğlu 5 Ocak 1943 tarihinde Ankara'da doğdu. Genç yaşta müziğe ilgi duymaya başladı. Çeşitli müzik aletlerini çocuk yaştayken çalmayı öğrendi ve okulda (Ankara Atatürk Lisesi'nde öğrenciyken) müzik etkinliklerine katıldı. 1966 yılında Durul Gence 5 orkestrasına girdi ve bundan sonra çeşitli orkestralarda görev aldı. Besteci ve aranjör olarak çeşitli eserlere imza attı. Ajda Pekkan, Nilüfer, Kayahan, Sezen Aksu, Onno Tunç, Uzay Heparı gibi isimlerle çalıştı. Film müzikleri de yapan sanatçı, yedi adet Altın Portakal Ödülü'nün sahibidir. Evli ve dört çocuk babasıdır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medya fenomenleri  vergi ödeyecek
Sosyal medya fenomenleri vergi ödeyecek
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti