Skoda Superb Türkiyede Yılın Otomobili Oldu - Superb Özellikleri ve Türkiye Satış Fiyatı

Otomotiv Gazetecileri Derneği (OGD) tarafından ilk defa düzenlenen 'Türkiye'de Yılın Otomobili' yarışmasında Skoda Superb modeli birinci oldu. Skoda Superb, 64 otomotiv gazetecisinden 3080 puan almayı başararak listenin zirvesinde yer aldı. Skoda Superb özellikleri nelerdir, Skoda Superb satış fiyatı ne kadar, işte detaylar...

Skoda Superb Türkiyede Yılın Otomobili Oldu - Superb Özellikleri ve Türkiye Satış Fiyatı
Bu içerik 1654 kez okundu.

Otomotiv Gazetecileri Derneği (OGD) tarafından ilk defa düzenlenen 'Türkiye'de Yılın Otomobili' yarışmasında Skoda Superb modeli birinci oldu. Skoda Superb, 64 otomotiv gazetecisinden 3080 puan almayı başararak listenin zirvesinde yer aldı. Skoda Superb özellikleri nelerdir, Skoda Superb satış fiyatı ne kadar, işte detaylar...

OGD tarafından düzenlenen “Türkiye’de Yılın Otomobili” yarışması sonuçlandı. İki aşamada gerçekleşen ve Ocak 2015 - Mart 2016 tarihleri arasında satışa sunulmuş “tamamen yeni” modellerin katıldığı yarışmanın ilk turunda, OGD üyelerinin oyu ile 22 aday arasından 7 otomobil finale kalmıştı. Finale kalan Audi A4, Fiat Egea, Hyundai Tucson, Opel Astra, Renault Talisman, Skoda Superb ve Volvo XC-90 için ikinci kez oy kullanan 64 otomotiv gazetecisi, böylece “Yılın Otomobili”ni de seçmiş oldu.


Törende açıklandı
İkinci oylamanın sonuçları, önceki gün Sheraton Grand Ataşehir’de otomotiv gazetecileri ve sektörün önde gelen temsilcilerinin katıldığı törende açıklandı. Buna göre jüriden 3080 puan almayı başaran Skoda Superb, Türkiye’de “Yılın Otomobili” seçilirken, ödül de, Yüce Auto Skoda Genel Müdürü Tolga Senyücel’e takdim edildi. OGD Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Sandık, “Otomobilleri değerlendirirken, fiyat-donanım, tasarım, inovasyon, motor, yol tutuş gibi konuları göz önünde tutuyoruz. Dünyada otomotiv gazetecileri bir otomobili nasıl değerlendiriyorsa, biz de aynı profesyonellikte değerlendirme yaptık. Bu bizim kırmızı çizgimiz” dedi. 
Yüce Auto Skoda Genel Müdürü Senyücel de, sonuçtan duydukları mutluluğu dile getirirken, “Otomotiv sektöründe ilk olan bu ödülü bizlere layık gören kişiler, uzman basın mensupları. Bu açıdan baktığımızda çok daha büyük bir mutluluk yaşıyoruz.Bu çok önemli ve değerli yarışmanın devamı gelecektir diye düşünüyorum” dedi. 

Mustafa Koç’a plaket
TYO ödül töreninde, OGD tarafından, yakın zaman önce hayatını kaybeden merhum Mustafa Koç’a “Türk otomotiv sektörüne yaptığı katkılardan” dolayı şükran plaketi verildi. Şükran plaketini, Koç Holding Otomotiv Grup Başkanı Cenk Çimen aldı. Çimen, Mustafa Koç’un ufku geniş ve yol gösterici bir kimliğe sahip olduğunu belirterek “Bizlere hep destek verdi, cesaret verdi. Kendisini hasretle özlemle anıyoruz” diye konuştu. 

 

Kaynak: ekonomidebugun.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medya fenomenleri  vergi ödeyecek
Sosyal medya fenomenleri vergi ödeyecek
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti