iPhone 8 Ne Zaman Çıkacak? iPhone 8 bomba özellikleri ve detaylı incelemesi

Daha iPhone 7 bile çıkmamışken iPhone 8 ile ilgili dış basında bir sürü dedikodu dolaşmaya başladı bile. Peki iPhone 8 nasıl bir tasarıma sahip olacak. iphone 8 hangi özelliklerle gelecek, iPhone 8 ne zaman çıkacak? iPhone 8 kaç liradan satılacak,işte detaylar...

iPhone 8 Ne Zaman Çıkacak? iPhone 8 bomba özellikleri ve detaylı incelemesi
Bu içerik 12733 kez okundu.

Daha iPhone 7 bile çıkmamışken iPhone 8 ile ilgili dış basında bir sürü dedikodu dolaşmaya başladı bile. Peki iPhone 8 nasıl bir tasarıma sahip olacak. iphone 8 hangi özelliklerle gelecek, iPhone 8 ne zaman çıkacak? iPhone 8 kaç liradan satılacak,işte detaylar...

Apple'ın yeni çıkaracağı iPhone 7 henüz tanıtılmasa da bir sonraki model olması beklenen iPhone 8 hakkında konuşulmaya başlandı. Milyonlarca Apple iphone kullanıcısı yeni çıkacak olan modelleri merak ediyor. Yaz aylarında çıkması beklenen yeni modelin ardından gelmesi planlanan iPhone 8'in konsept tasarımı görenlerin yeni iPhone böyle mi olacak? sorusu sormasına neden oldu. Muhtemel iPhone 8 teknik özelliklerini, konsept tasarımını ve son gelişmeleri borsa365.com dan takip edebilirsiniz. İşte tüm detaylar.
Apple'ın Eylül ayında resmen tanıtacağı iPhone 7'den beklentiler oldukça yüksekti. Ancak şu ana kadar çıkan sızıntılar gösteriyorki iPhone 7 öyle bir değişikliğe sahip olmayacak. Özellikle telefonun tasarımı kendisinden önce gelen modellerle hemen hemen aynı olacak. Apple kendisinden beklenen asıl geliştirmeleri ise 2017 yılında çıkaracağı iPhone'a saklıyor.
Şimdilik iPhone 8 olarak bahsedilen bu yeni telefon, Apple'ın için yeni bir dönemin başlangıcı olabilir. Çünkü Apple'ı yakından takip eden analistlere göre 2017 yılında çıkacak iPhone inanılmaz değişiklikleri beraberinde getirecek. İlk olarak telefonun tamamen camdan oluşan yenilikçi bir tasarıma sahip olacağı söyleniyor. Bunun yanı sıra uzun süredir konuşulan AMOLED ekranlara geçiş de bu telefonla birlikte gerçekleşecek. Tasarımında cam bulunan telefonlar zaten mevcut ama bu telefonların gövdesi büyük ölçüde metalden oluşuyor. Cam ise tasarımı şıklaştırmak için metalin yanında kullanılıyor. Apple ise telefonunu tamamen camdan yaparak bir ilke imza atmak istiyor.İPhone 8'de 7 nm'lik A12 işlemci olabilir
TSMC'nin üst düzey yetkililerinden biri olan Mark Liu geçtiğimiz günlerde düzenlenen yatırımcılar toplantısında, 20'den fazla müşterisinin 7 nm sürecini beklediğini ifade etti. Liu'ya göre TSMC, 2018'in ilk yarısından itibaren 7 nm'lik seri üretime geçmeyi planlıyor. Son olarak Liu, 7 nm gelişiminin "İyi yolda" olduğunu belirtti.
Eğer TSMC'nin planları başarılı olursa 7 nm'lik Apple A12'yi görebiliriz. Zaten bu yönde de dedikodular başladı. Biliyorsunuz daha önceki raporlarda A10'un üretiminden TSMC'nin sorumlu olduğu ve Tayvanlı tedarikçinin gelecek nesil sistemçiplerinin üretimini ele almak için yatırım yaptığı belirtilmişti. 7 nm ile üretilen uygulama işlemcileri daha az güç tüketip, daha az ısınacak, kapladığı alan da küçülecek.Jermaine Smit isimli tasarımcı, Apple'ın bir sonraki modeli olacak iPhone 8'le ilgili konsept tasarımını yayımladı.
Smit'in tasarladığı iPhone 8 konseptinde 2Kçözünürlüğüne sahip bir ekran bulunuyor fakat konseptin ilginç yönü bu değil. YotaPhone'un çift ekranlı modellerinden haberiniz vardır. Smit de kendi iPhone 8 tasarımında bunu kullanmış. Standart bir 2K ön ekranın kullanıldığı konseptte ayrıca 480p çözünürlüğünde ikinci bir ekran bulunuyor. Smit bu ekranla kullanıcıların daha uzun bir pil ömrüne sahip olmasını, bildirimlerin kontrolünün ikinci ekranla daha kolay bir şekilde yapılmasını ve daha az yoğunluktaki işlemlerin düşük güçteki ekranla gerçekleştirilmesini hayal etmiş. Ayrıca rahat bir kullanım olması için kablosuz şarjdan yararlanmış ve daha şık görünmesi için Home tuşunu ekranın içerisine yerleştirmiş.iPhone 8 Cam Gövdeyle gelebilir
KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo'ya göre Apple'ın gövde malzemesinde değişiklik yapmasının nedeni, iPhone'u rakiplerinden farklı hale getirmek istemesi. iPhone'un büyüme hızının düşmesinin arkasındaki nedenlerden birinin iPhone 6S ve iPhone 6S Plus'ta yeterince yeni işlev sunulmaması olduğu düşünülüyor. Yeni iPhone'da farklı malzemelerin kullanılması ve yeni işlevlere yer verilmesi, Apple'ın rakipleri karşısında daha iyi rekabet edebilmesi anlamına gelebilir.
Bununla birlikte camın metalden daha kırılgan olması gibi bir dezavantajı bulunuyor. Cam, her ne kadar üst seviye görünüme büyük katkıda bulunsa da, telefonunuzu düşürdüğünüzde kırılma ihtimali metalden daha yüksek. Apple, bu durumu cam arka yüze yer verdiği iPhone 4 ve 4S'te yaşamış, firma çatlayan telefonlarla sık sık karşı karşıya gelmişti.iPhone 8 özellikleri nasıl olacak diye merak edenler haberimizden tüm detayları öğrenebilirler. Apple şirketi daha iPhone 7'yi tanıtmamışken iPhone 8 hakkında konsept tasarımlar ve özellikleri hakkında konuşulmaya başlandı. Yabancı kaynaklardan gelen konsep iPhone 8 tasarımı ve öellikleri hakkındaki açıklamaları buradan inceleyebilirsiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medya fenomenleri  vergi ödeyecek
Sosyal medya fenomenleri vergi ödeyecek
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti