SSK ve Bağkur Prim Borcu Sorgulama Nasıl Yapılır? İnternetten Prim Borcu Sorgula

Teknoloji çağını yaşadığımız günümüzde birçok bilgiye internet üzerinden kolayca ulaşabiliyoruz. SSK ve Bağkur çalışanları da internetten prim ve borçlarını sorgulayabilir. SSK Bağkur prim borcu sorgulama nasıl yapılır, SSK prim borcu sorgula öğren, Bağkur prim borcu sorgula öğren, işte detaylar...

SSK ve Bağkur Prim Borcu Sorgulama Nasıl Yapılır? İnternetten Prim Borcu Sorgula
Bu içerik 749 kez okundu.

Teknoloji çağını yaşadığımız günümüzde birçok bilgiye internet üzerinden kolayca ulaşabiliyoruz. SSK ve Bağkur çalışanları da internetten prim ve borçlarını sorgulayabilir. SSK Bağkur prim borcu sorgulama nasıl yapılır, SSK prim borcu sorgula öğren, Bağkur prim borcu sorgula öğren, işte detaylar...

Online olarak internet üzerinden Sosyal Güvenlik Kurumu borç ve prim borcunuza kolay bir şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Sosyal Sigorta Kurumu ve Sosyal Güvenlik Kurumu adıyla vatandaşlara sağlamakta olan kurum sayesinde birçok vatandaş emekli olmayı hak kazanmaktadır. Sosyal Güvenlik Kurumu borç sorgulama işlemleri hakkında ve aynı zamanda BağKur borç sorgulama işlemi hakkında ayrıntılı bir şekilde bilgi vereceğiz. Sosyal Güvenlik Kurumu sorgulama işlemlerinde şifre kullanarak borç sorgulama işlemleri nasıl yapılır, hakkında bir bilgi vereceğiz.

Online bir şekilde Sosyal Güvenlik Kurumu borç sorgulama nasıl yapılır? Hakkında yazımızın devamında ayrıntılı bilgi bulabilirsiniz. Emeklilik döneminde kadar yaşamış olduğu paraları ve terimlerin sonucunda bir gün erken emekli olmaya hak kazanacaktır. Bizler hayatımız boyunca elbette bir gün emekli olacağımızı ve bu günün hayaliyle yaşamımızı devam ettirmekteyiz. Sizlerde sunulmuş olan bu hizmet sayesine işlemlerinizi çok kolay bir şekilde çok kısa süre zarfında gerçekleştirebilirsiniz.

Sosyal Güvenlik Kurumu borç sorgulama işlemleri iki var şekilde yapılmaktadır. Bunlardan biri şifreli bir şekilde borç sorgulama, diğeri ise hiçbir şekilde borç sorgulama işlemleridir. Sizleri bu işlem yapmak için online tahsilat.sgk.gov.tr adresine girmeniz gerekmektedir. Borç sorgulama işlemlerinin online bir şekilde internet üzerinden çok güvenilir hızlı ve rahat bir şekilde yerine getirme şansına sahipsiniz. Şifreli bir şekilde borç sorgulama işlemleri e-devlet sistemi üzerinden yapılmaktadır. E-devlet sistemi üzerinden aynı zamanda turkiye.gov.tr adresine giriş yapmanız gerekmektedir. E-devlet üzerinden şifreli işlem nasıl e-devlet şifresi edinirim hakkında bilgini de yoksa yazımızın devamında bunları da anlatacağız. Sizleri Sosyal Sigortalar kurumuna bağlı iseniz 4A seçeneğini seçmeniz gerekmektedir.

BağKur kurumuna bağlı iseniz 4B seçeneğini seçmeniz gerekmektedir. Eğer Emekli Sandığı kurumuna bağlı iseniz 4C borç sorgulama işlemlerini seçmeniz gerekmektedir. Ekranda soru tipi yazan alana eğer Sosyal Sigortalar Kurumu’na bağlı iseniz 4A, emekli sandığına bağlı iseniz 4C, BağKur kurumuna bağlı iseniz 4B alanlarını belirlemeniz gerekmektedir. Daha sonrasında internet üzerinden online bir şekilde sizlerin önüne açılacak olan sayfada öncelikle TC kimlik numaranızla ve e-devlet şifreli girmeniz gerekmektedir. Daha sonrasında ise önünde gelecek sayfada bağlı olduğunuz duruma göre seçimini yapmanız gerekmektedir. E-devlet şifresi almak için öncelikle PTT kurumlarında başvurmanız gerekmektedir. Sadece 2 TL karşılığında e-devlet şifresini almayı hak kazanabilirsiniz.

PTT kurumlarından e-devlet şifreniz kapalı bir zarfın ve size özel olan bir zarfın içerisinde verilmektedir. Bu zarfı kimseye gösterme ve içindeki şifreyi kimseye göstermemeniz sizin için iyi olacaktır. Tabii ki bu şifreyi daha sonra isterseniz internet üzerinden kendini değiştirebilirsiniz. Daha sonrasında ise önünüze açılacak olan sayfada sorgu tipi, sicil numarası ve sonrasında ise güvenlik kodu ile ilgili olan alanları doldurmalı gerekmektedir. Şifresi olarak online bir şekilde tahsilat işlemlerini tamamlanmıştır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medya fenomenleri  vergi ödeyecek
Sosyal medya fenomenleri vergi ödeyecek
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti