16-17 Nisan' da Yapılan Açık Öğretim Fakültesi Sınav Sonuçları Açıklandı - AOF Sınav Sonuçları

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi sınavlarının sonuçları belirlendi. Binlerce öğrencinin merakla beklediği sınav sonuçlarının erken açıklanması öğrencileri şaşırttı. Geçtiğimiz hafta sonu cumartesi ve Pazar olmak üzere iki bölüm halinde gerçekleşen sınav beklenenden erken açıklandı. Sınava Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesine bağlı İşletme ve İktisat bölümü öğrencileri katılmıştı.

16-17 Nisan' da Yapılan Açık Öğretim Fakültesi Sınav Sonuçları Açıklandı - AOF Sınav Sonuçları
Bu içerik 590 kez okundu.

Ve binlerce öğrencinin merakla öğrenmek istediğini açık öğretim sınav sonuçları için aşağıda linke tıklayarak sınav sonuçlarını öğrenebilirsiniz.

AÖF SINAV SONUÇLARI SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ!

https://sinavsonuc.anadolu.edu.tr/SinavNotAciklama/LoginWithoutPass.aspx

AÖF SINAV SORULARI İÇİN TIKLAYINIZ!

https://ekampus.anadolu.edu.tr/

Açık Öğretim Fakültesi’ nin (AÖF) nedir?

Açık Öğretim Fakültesi (AÖF), 1982 yılında kuruldu. AÖF uzaktan eğitim metoduyla öğrencilerine hizmet veren, Anadolu Üniversitesi’ nin bir fakültesidir. Yalnız Açık Öğretim Fakültesi’ ne girebilmek için üniversite sınavına girmek gerekmektedir. Kendi ikamet ettiği ilde üniversite kazanamayıp farklı illerde okuma imkanı olmayan ve örgün öğretim olarak üniversite okuma fırsatı bulunmayan Türk vatandaşları için oluşturulmuş bir sistemdir. Türkiye Cumhuriyeti dışında da hizmet veren Açık Öğretim Fakültesi, KKTC, Türki Cumhuriyetler ve Batı Avrupa’da da Türk vatandaşlarımıza hizmet sunabilmektedir.

Açık Öğretim Fakültesi’nde sistem nasıl işliyor?

Açık Öğretim Fakültesi öğrencileri her yıl vize, final ve bütünleme sınavları olmak üzere 3 kez sınava girmektedir. Öğrenciler bu sınavlardan elde ettikleri başarı durumuna göre bir üst sınıfa geçmekte ya da geçememektedir. Ama Açık Öğretim Fakültesi son yıllarda kredili sisteme geçiş yapmıştır. Kredili sisteme göre okunan her yıl bahar ve güz olmak üzere iki döneme ayrılmıştır. Ayrılan bu bölümlerin her döneminde de vize ve final olarak iki sınav yapılmaktadır, bütünleme sınavı kredili sisteme dahil olmamaktadır. Açık öğretim fakültesinde okuyan bir öğrencinin okuduğu bölüm ile normal eğitim veren üniversitelerin aynı bölümü birbirine denktir. Aynı müfredata sahiptir. Bu müfredat doğrultusunda sınavlarda çıkabilecek olan konular da benzerlik göstermektedir. Normal eğitim veren üniversitelerde okuyan öğrencilerinin yararlandığı bütün sosyal haklardan aynı şekilde aöf öğrencileri de yararlanabilmektedir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medya fenomenleri  vergi ödeyecek
Sosyal medya fenomenleri vergi ödeyecek
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti