Onur Kıvrak Olayı Nedir? Formasını yere attı mı?

Onur Kıvrak dün oynanan Trabzonspor-Fenerbahçe maçında yaşanan saha olaylarından sonra çok konuşulacak bir harekete imza attı. Maçın 89. Dakikasında Trabzonspor taraftarının çizgi hakemi Volkan Bayarslan' a fiziki müdahalede bulunmasının ardından futbolcular ve hakemler soyunma odasına gitti.

Onur Kıvrak Olayı Nedir? Formasını yere attı mı?
Bu içerik 881 kez okundu.

Sahaya giren taraftarları Onur Kıvrak engellemeye çalıştı ve ciddi bir çaba gösterdi. Daha sonra maçın tatil edildiği ilan edildi. Bu sırada kendi koruduğu kalenin arkasından kızına ve eşine küfür edildiğini iddia eden Onur Kıvrak eldivenlerini ve formasını çıkararak saha kenarına bıraktı. Teknik direktör Hami Mandıralı’ ya dönerek “Benden buraya kadar, bırakıyorum” anlamına gelen işaretler yaparak soyunma odasının yolunu tuttu. Bu hareketi 2008 yılından beri formasını giydiği Trabzonspor kariyerinin bittiği anlamında yorumlandı.

Onur Kıvrak Trabzonspor’ da kalacak mı?

Onur Kıvrak’ tan dün yaşanan olaylarla ilgili açıklama geldi. Hareketinin ne formaya ne de armaya yönelik olduğunu belirten tecrübeli kaleci, kimsenin yanlış anlamaması gerektiğini eğer yanlış anlayanlar oldu ise de özür dilediğini belirtti. 

Trabzonspor’ un Milli Kalecisi Onur Kıvrak, Trabzonspor’un resmi internet sitesinde yaptığı açıklamada, yıllarca emek verdiği ve canından çok sevdiği kulübünün içinde bulunduğu durumdan dolayı ciğerinin yandığını belirtti. 

Maçta istenmeyen ve kimsenin olmasını arzu etmediği olayların yaşandığını belirten tecrübeli kaleci, "Trabzonspor formasının kesinlikle bu yaşananları hak etmediğini belirtmek için bir hareket yaptığını ve bu hareketinin ne formaya ne de armaya yönelik olmadığını, kimsenin yanlış anlamaması gerektiğini eğer yanlış anlayanlar oldu ise de özür dilediğini belirtti.  

Onur Kıvrak, Trabzonspor’un büyük bir kulüp olduğununu vurgulayarak, "Şunu herkes iyi bilmeli ki, ben de bu şehrin bir evladıyım, Trabzonspor’un kaptanıyım. Bazen duygularımız, gerçeklerin önüne geçebiliyor" şeklinde görüş belirtti. 
 

Yeniden Şampiyonluk kupaları kaldıracağız

Trabzonspor'un daha iyi olması için gayret gösterdiklerini anlatan Onur, şunları kaydetti: 
"Elbette içinde bulunduğumuz bu durumdan çıkmak için gerek başkanımız, gerekse de yönetim kurulumuz gayret gösteriyor. Avni Aker’den sonra Akyazı’da başlayacak yolculuğumuz için daha da tutkulu şekilde çalışacağım. Yeniden şampiyonluk kupalarını kaldıracağımız günleri hep birlikte görmek istiyorum. Gelecekteki büyük başarılar için üzerime düşeni en iyi şekilde yapacağımdan kimsenin kuşkusu olmasın." 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medya fenomenleri  vergi ödeyecek
Sosyal medya fenomenleri vergi ödeyecek
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti