Hemşire Alımları - Sağlık Bakanlığı Personel Alımı Yapacak - Başvuru Şartları

Sağlık Bakanlığı, 3103 sözleşmeli personel alımı yapacak. 2016 hemşire alımları ne zaman yapılacak? Sözleşmeli hemşire alımları, Sağlık Bakanlığı personel alımları ne zaman yapılacak, son başvuru tarihi ne zaman, işte detaylar...

Hemşire Alımları - Sağlık Bakanlığı Personel Alımı Yapacak - Başvuru Şartları
Bu içerik 1937 kez okundu.

Sağlık Bakanlığı, 3103 sözleşmeli personel alımı yapacak. 2016 hemşire alımları ne zaman yapılacak? Sözleşmeli hemşire alımları, Sağlık Bakanlığı personel alımları ne zaman yapılacak, son başvuru tarihi ne zaman, işte detaylar...

Sağlık Bakanlığı'nda çalışması için 3103 sözleşmeli personel alınacak. Yeni alınacak olan personelin ortaöğretim, ön lisans ve lisans olmak üzere farklı derecelerde olması gerekiyor. Sağlık Bakanlığı sözleşmeli personel alımı ne zaman yapılacak? Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuru şartları nelerdir? Sağlık Bakanlığı sözleşmeli personel başvuru nasıl yapılır, Sağlık Bakanlığı iş ilanları...

Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarının Taşra Teşkilatında istihdam edilmek üzere 3103 personel alımı yapacağını duyurdu. Peki 2016 Sağlık Bakanlığı personel alımı ne zaman yapılacak? Sağlık Bakanlığı personel alımı hakkında merak edilenleri sizler için hazırladığımız haberimizin detaylarından inceleyebilirsiniz...


SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?
Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarının Taşra Teşkilatında istihdam edilmek üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun  4/B maddesine göre ortaöğretim, ön lisans, ve lisans düzeyleri ayrı olmak üzere sözleşmeli sağlık personeli alınacak.
Sağlık Bakanlığı başvuru yapacak olan adaylar başvurularını, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden ÖSYM tarafından ilan edilecek kılavuzda yer alan kurallara göre, şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklardır.


SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI BAŞVURUSU NE ZAMAN YAPILACAK?
ÖSYM'nin internet adresinden ÖSYM tarafından ilan edilecek kılavuzda yer alan kurallara göre, şifrelerini kullanarak başvuru yapacak olan adaylar tercihlerini, 12-18 Nisan 2016 tarihleri arasında geçekleştirecekler.


Tercihlerin geçerli olabilmesi için tercihlerin ÖSYM’ye internetle gönderildiği gün itibarıyla, sınava girilen öğrenim düzeyindeki bir okuldan veya programdan (Danıştay 12. Daire Başkanlığının kararı gereğince alt öğrenim düzey(ler)indeki kadroları tercih hakkı bulunan adayların, sınava girdikleri üst öğrenim düzeyinde mezun olamasalarda, tercih ettikleri alt öğrenim düzey(ler)indeki kadroların gerektirdiği alan/programdan tercihlerin ÖSYM’ye internetle gönderildiği gün itibarıyla mezun olmaları gerekmektedir.) mezun olunması zorunludur. Tercihlerin internetle ÖSYM’ye gönderildiği gün itibarıyla mezun durumda bulunmayan adayların, yerleştirilmeleri yapılmış olsa bile atamaları yapılmayacaktır.

SONUÇLAR NEREDEN AÇIKLANACAK?
Yerleştirme sonuçlarının ÖSYM tarafından ilan edilmesini müteakip, adayların göreve başlamak üzere başvuruda bulunacakları tarihler, istenen belgeler ve diğer bilgiler Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatı pozisyonlarına yerleşenler için http://www.yhgm.saglik.gov.tr Türkiye Halk Sağlığı Kurumu taşra teşkilatı pozisyonlarına yerleşenler için http://www.thsk.gov.tr ve Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu taşra teşkilatı pozisyonlarına yerleşenler için http://www.tkhk.gov.tr internet sayfalarından ayrı ayrı duyurulacaktır.


Sağlık Fizikçisi, Odyolog, Dil ve Konuşma Terapistive Perfüzyonist pozisyonlarında tercih yapmak isteyen adayların;
05.04.2016 tarihine kadar mutlaksuretle Devlet Personel Başkanlığı Kamu Personel İstihdamı Dairesi Başkanlığına şahsen başvuru yapması gerekmektedir. Anılan Başkanlığın 24/07/2014 tarihli duyurusuna istinaden daha önce başvuru yapmış ve bilgileri alınmış adayların tekrar başvurmalarına gerek yoktur.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medya fenomenleri  vergi ödeyecek
Sosyal medya fenomenleri vergi ödeyecek
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti