Asgari ücretle calisanin konut kredisi alabilir mi ? Konut kredisi nasıl alınır ?

Elbette ki her kişinin bir ev sahibi olma hayali bulunuyor. Fakat farklı sebeplere ve maddi durumlara bağlı olarak bu pekte mümkün olmamaktadır. Günümüzde yapılan bankacılık işlemleri ile birlikte, aslında kira öder gibi ev sahibi olabilmeniz de mümkün oluyor.

Asgari ücretle calisanin konut kredisi alabilir mi ? Konut kredisi nasıl alınır ?
Bu içerik 725 kez okundu.
Asgari ücretle calisanin konut kredisi alması

Bu da elbette ki konut kredisi kapsamında sizlere destekçi olmaktadır. Uzun vade seçeneği ile asgari ücretle calisanin konut kredisi alması bile mümkün olmaktadır. Asgari ücret her ne kadar ev sahibi olabilmek isteyen kişilere zorluk çıkarsa da, uzun vade seçenekleri ve uygun ödeme miktarları ile bu mümkün hale gelmektedir. 120 aya varan vade seçenekleri ile ev sahibi olabilirsiniz. Elbette ki bu durumda faiz oranları biraz yüksek olsa da, seçim sizlere kalmış oluyor. Düzenleme ise, evde yaşayan tüm kişilerin gelirlerinin toplanması ve yarısının alınması şeklinde ödeme oluşturulmaktadır. Bir evin fiyatının %80’nini geçmemesi gerekmektedir.

Ortalama olarak 100. 000 TL’ye bir ev satın almak istiyorsanız, bankanın sizlere sunacağı konut kredisiise 80.000 TL olarak belirlemektedir. 120 ay vadeye bölündüğünde ise, hane gelirinin yarısından fazla olmaması ortaya çıkmaktadır. Ev geliri, 2000 TL ise, yarısı 1000 TL olarak belirlenecek ve taksit tutarının bunu geçmemesi gerekmektedir. Bu konuda sizlere yardımcı olarak, nasıl konut sahibi olabileceğinizden bahsedelim.

Tek gelir ile ev sahibi olmak

Asgari ücret 1300 TL olup, aylık taksit miktarının 650 TL’yi geçmemesi gerekmektedir. 120 ay vade ile her ay 650 TL ödemek için, bankaya olan toplan borcunuzun 78.000 TL olması gerekiyor. 100.000 TL ev sahibi olabilmek için bu durumda maalesef, belirli bir peşinat ödemeniz gerekiyor. 100.000 TL için, 80.000 kredi verileceğinden dolayı, 45.000 TL kadar nakit karşılamanız, asgari ücret ile ev sahibi olabilmenize yardımcı oluyor.

Kredi notunuzun yüksek olması gerek

Tabi ki müşterilerin bu krediye sahip olabilmesi için, bankalar ile geçmiş finansal durumlarının da iyi olması gerekmektedir. Kredi notunuz bu konuda büyük bir öneme sahip olurken, daha önce kırmızı kalem çekilmiş ise, maalesef kredi imkânlarından 5 yıl boyunca yararlanabilmeniz mümkün olmuyor. Bu durumda ise, ilk olarak yasal takibin bitirilmesi ve daha sonra kredi başvurularında bulunulması gerekiyor. Yasal takibi olan kişilerin kredileri ret cevabı alırsa eğer, kredi puanları yine düşme durumunda kalacaktır.

2016 Asgari ücretle calisanin konut kredisi alması

Kaynak http://www.finanskredi365.com/asgari-ucretle-calisanin-konut-kredisi-almasi/

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medya fenomenleri  vergi ödeyecek
Sosyal medya fenomenleri vergi ödeyecek
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti