Gelir Belgesiz Kredi Alma Yolları - Hangi Bankalar Belgesiz Kredi Verir?

Günümüz şartlarında insanların para biriktirerek bir şeyler alması oldukça zor bir durumdur. Bu durumun üstesinden gelmek için ise milyonlarca insan bankalara başvurmaktadır.

Gelir Belgesiz Kredi Alma Yolları - Hangi Bankalar Belgesiz Kredi Verir?
Bu içerik 826 kez okundu.

Bankalar sunmuş oldukları kredi imkanları ile insanların toplu para ihtiyaçlarını taksitli ödeme imkanları ile karşılamakta ve ihtiyaçları olan ev ve araba gibi eşyaları satın almasını kolaylaştırmaktadır. Her ay ele geçen paradan bir miktar bir kenara ayırarak ev almaya kalkmak demek yıllarca beklemek anlamına gelir. Banka kredileri ise size bu toplu parayı sağlayıp ödemelerinizi ay ay yapma fırsatı sunmaktadır. Ancak bankalar kredi vermeden önce araştırdıkları birkaç konu vardır. Bunlardan bir tanesi gelir durumunuzdur. Gelir belgeniz olmadığı taktirde birçok banka sizin kredi talebinizi direk olarak reddedecektir. Zaten ülkemizde de gelir durumu olmayan kişilere kredi vermek kanuni olarak yasaktır. Denizbank bu durumu nakit avans çekilebilen bir kredi kartı vererek aşmakta ve gelir belgesiz kredi alma yollarından bir tanesini göstermektedir.

Hangi bankalar gelir belgesi olmadan kredi verir?

İş Bankası, Yapı Kredi Bankası, Vakıfbank ve Garanti Bankası gelir belgesi olmadan kesinlikle kredi vermeyen bankalar arasındadır. Herkesin merak ettiği gelir belgesi olmadan kredi veren bankalar sorusunun cevabı ise Finansbank, Odeabank, INGbank, HSBC, ve Denizbank gibi bankalar ise belirli dönemlerde gelir belgesi olmayan vatandaşlara da kredi adı altında olmasa da çeşitli yollardan kredi sağlamaktadır.

Gelir belgesi olmadan kredi almak için neye ihtiyaç var?

Bazı bankalar yasal olarak uygun olmamasına rağmen çeşitli yollardan gelir belgesi olmayan insanlara farklı isimler ve yollar altında kredi imkanı sağlamakta. Ancak bu deme değildir ki herkes bu imkanlardan faydalanabilir. Bu tür bankalar da kredi vermeden önce ufak bir araştırma yapar ve ona göre kredinizi değerlendirir. Bu tür konularda bakılan ilk şey ise risk analiz raporudur. Risk analiz raporunuzun iyi olması durumunda gelir belgeniz olmasa bile kredi alma hakkı elde edersiniz. Risk analiz raporu ise diğer fatura ödemelerinizin düzenli bir şekilde aksamadan ilerlemesi ile hesaplanan bir rapordur. Banka bu yolla kendini güvence atına alır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medya fenomenleri  vergi ödeyecek
Sosyal medya fenomenleri vergi ödeyecek
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti