EFT Ne Zaman Hesaba Geçer? EFT Ücretleri Ne Kadardır?

Teknoloji insanlara çok fazla kolaylık ve güzellik sağlamıştır. Geçmişe bakıldığı zaman bir yerden bir yere para göndermek için bir hayli çaba sarf edilmesi gerekiyordu. Şimdi ise oturduğunuz yerden tek tuşla bile para gönderme işlemi yapabilirsiniz.

EFT Ne Zaman Hesaba Geçer? EFT Ücretleri Ne Kadardır?
Bu içerik 1269 kez okundu.

Bankalarda 2 tip para transferi mevcuttur. Birisi aynı banka içerisinde bir hesaptan başka bir hesaba para aktarımıdır. Bu işlemin adı havale olup çok hızlı bir şekilde çok düşük bir ücret ile gerçekleştirebilirisiniz. Diğer bir para transfer işlemi ise Eft işlemidir. Eft ise bir bankadaki hesaptan başka bir bankadaki hesaba para transfer işlemidir. Açılımı ise elektronik fon transferi olarak geçmektedir. Havaleye göre daha uzun sürmekte ve daha fazla masrafı olmaktadır. Daha fazla olan süre gözünüzü korkutmasın çünkü Eft ne zaman hesaba geçer sorusunun cevabı gözünüzü korkutacak türden değildir. Resmi tatiller ve hafta sonları haricinde hafta içi 09:00 - 17:00 saatleri arasında eft işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu bankanızın yoğunluğuna göre 1 dakikada da gerçekleşebilir 1 saatte de gerçekleşebilir.

Eft ücretleri nasıl ve neye göre değişir?

Bankaların bankacılık işlemleri sırasında müşterilerinden aldığı belirli bir miktar para mevcuttur. Yapacağınız eft işlemlerindeki eft ücretleri nasıl ve neye göre değişir sorusunun cevabı ise bankanızda mevcuttur. Bankaların bu konuda farklı ücretlendirme şekilleri vardır. Örnek olarak Garanti Bankası müşterilerinden eft ücreti olarak 16:00'a kadar yapılan işlemlerde 3 TL alırken 16:00'dan sonra yapılan işlemlerde ise gecikme bedeli olarak 6.50 TL almaktadır. İşbankası'nda ise durum biraz daha farklı olup günün her saatinde eft işlemleri için 3 TL lik bir işlem ücreti almaktadır.

Eft nerelerde yapılır?

Eft yapmak için birçok yöntem kullanabilirsiniz. Kafanızı kurcalayan eft nasıl yapılır sorusunun 2 cevabı bulunmaktadır. Bunlardan birincisi banka şubelerinde yapacağınız eft işlemidir. Bankolarda yapacağınız işlem sonrasında eftniz gerçekleştirilir. Diğer bir yöntem ise internet bankacılığı ve mobil bankacılık gibi sanal ortam üzerinde yapılan eft işlemleridir. Bankalar genellikle insanların ilgisini o tarafa çekmek için mobil işlemleri ücretsiz bir şekilde gerçekleştirerek mobil ve internet bankacılığının kullanım ağını genişletmeye çalışır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medya fenomenleri  vergi ödeyecek
Sosyal medya fenomenleri vergi ödeyecek
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti