Borç Transfer Kredisi Veren Bankalar

Bilinçsiz tüketim her şekilde insanlara zarar vermektedir. Kimisi mecburen kimisi ise bilinçsiz tüketimden kaynaklı farklı bankalara kredi kartı ve ya kredi yolu ile borçlanmakta ve bu borçları kapatmakta güçlük çekmektedir.

Borç Transfer Kredisi Veren Bankalar
Bu içerik 955 kez okundu.

Borçların farklı bankalara olması her ay cebinizden daha fazla para çıkması anlamına gelmektedir. Bu durumu ortadan kaldırmak için bazı bankalar borç transfer kredisi vermektedir. Borç transfer kredisi farklı bankalarda olan borçlarınızın tek bir çatı altında toplanması için size verilen kredi ürünüdür. Yani birkaç bankaya 20 bin TL borcunuz varken bazı bankalar size 25 bin gibi bir kredi verip hem diğer bankalara olan borçlarınızı ödemenize hem de bir miktar nakit para ihtiyacınızın karşılanmasına olanak sağlamaktadır. Herkesin merak ettiği borç transfer kredisi veren bankalar ise Vakıfbank, Akbank, Finansbank, TEB Bankası, Denizbank ve Garanti Bankası'dır.

                              Borç transfer kredisi sistemi nasıl işler?

Farklı bankalarda mevcut olan borçlarınızı elinizdeki para ile hepsine ayrı ayrı taksit ödemektense tek bir bankada toplayıp tek taksit ödemek elbette ki daha kolay bir işlemdir. Ancak bu işlemin de size bir bedeli olacaktır. Normal krediler için faiz oranı 1.20 ile 1.50 arasında değişirken borç transfer kredisinin faizi 1.85 civarlarında değişiklik göstermektedir. Yani borç transfer kredisi sistemi ile cebinizden biraz daha fazla para çıkar ancak her ay ödediğiniz miktar düşerek size kolaylık sağlar. Ayrıca tek seferde ve tek noktadan ödeme yapmanız her ay banka banka gezmenizden daha kolay bir işlemdir.

                              Borç transfer kredi koşulları

Bu kredi imkanından faydalanmak için taşıt kredisi, ihtiyaç kredisi ve ya kredi kartı borcunuz bulunmak zorundadır. Konut kredisi borcunuz ise bu transfer kredisi kapsamına girmemektedir. Konut kredisinde odluğu gibi kredili mevduat hesabınızdaki borçlar da transfer edilmemektedir.

                              Borç transfer kredisi evrakları

Borç transfer kredisinde bankaların istediği belgeler farklılık göstermektedir. Kısaca özetlemek gerekirse borç transfer kredisi evrakları şu şekilde listelenebilir:

Nüfus cüzdanı, evlilik cüzdanı, ehliyet ve ya pasaportunuzun aslı. Adres kayıt sistemindeki adres bilgilerinizin doğru ve eksiksiz olması Son 3 aya ait fatura Ve son olarak e devlet şifreniz ve ya gelir belgeniz.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medya fenomenleri  vergi ödeyecek
Sosyal medya fenomenleri vergi ödeyecek
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti