Avea SMS ile Kredi Notu Öğrenme - Kredi Notu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Bankaların kredi ve kredi kartı vermeden önce baktıkları ilk yer kişilerin kredi notlarıdır. Bunun için ortak bir havuz ve sistem bulunmaktadır.

Avea SMS ile Kredi Notu Öğrenme - Kredi Notu Sorgulama Nasıl Yapılır?
Bu içerik 670 kez okundu.

Kredi kayıt bürosunun üstlendiği bu sistem sayesinde tüm bankalar ortak bir havuzdan başvuran kişilerin ticari geçmişini ve kredi notlarını görebilmektedirler. Bankalar için büyük kolaylık sağlayan bu sistem ile Avea'nın iş birliği yapması sonucu ise Avea müşterilerine büyük bir kolaylık sağlanmıştır. İnternet bağlantısına gerek duymaksızın tek bir kısa mesaj ile kredi notunuzu öğrenebilir ve durumunuzu gözlemleyebilirsiniz. Avea'nın müşterilerine sunduğu imkanlardan sadece bir tanesi olan bu sistem kullanıcılara büyük kolaylık sağlamıştır.

                              Nasıl yapılır?

               Sms ile kredi notu öğrenme konusu oldukça basit bir işlemdir. Yapmanız gereken tek şey 1122'ye içerisinde TC kimlik numarası ve doğum tarihi olan bir kısa mesaj göndermenizdir. Yani telefonunuzun kısa mesaj bölümüne gelerek TC kimlik numaranızı yazıp bir boşluk bırakıp doğum yılınızı yazdıktan sonra alıcı kısmına 1122 yazıp gönderdikten sonra kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Bu işlem karşılığında telefon faturanızdan 9 TL lik bir ücret kesilecek olup başka bir ücret ödemenize gerek kalmayacak ve bu işlem sizin internet bağlantınızı herhangi bir şekilde kullanmayacaktır. Oldukça kolay bir uygulama şekline sahip olan Avea kısa mesaj ile kredi notumu nasıl öğrenirim sorusunun cevabı da bu şekilde cevaplanmış olup insanların kafasında soru işareti oluşturmamakta ve yanlış bir şey yapması da engellenmektedir.

                              Başka nerelerde kullanılır?

Kredi notu yalnızca bankaların kullandığı bir sistem değildir. Günümüzde bazı şirketler de ticari anlaşmalarda ve ya ortaklık durumlarında karşı tarafın durumunu öğrenmek için kredi notu sistemini kullanmaktadır. Bu sayede karşısındaki kişi ya da kurumun kredi geçmişi ve kredi durumunu görerek en adil ve dürüst bir şekilde karşı tarafı sorgulayabilmektedir. Bu sayede geniş bir kullanım ağına yayılan bu sistem hem bankalar hem de kullanıcılar tarafından benimsenen ve sevilen bir sistemdir. Ticari anlaşmalarda ve ya ortaklık anlaşmalarında güven ortamı sağlayan kredi notu öğrenme sistemi, insanların merak ettiği kredi notu değerlendirmesi nerelerde kullanılır sorusunun da cevabı olmaktadır. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medya fenomenleri  vergi ödeyecek
Sosyal medya fenomenleri vergi ödeyecek
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti