100.000 TL Faizsiz Kredi ve 3 Yıl Vergi Muafiyeti

Son yapılan seçimlerden sonra seçim vaatleri gündeme gelmeye başladı. Özellikle de adalet ve kalkınma partisinin yapmış olduğu seçim vaatlerinin detaylarının ne şekilde olacağı tüm gençler için merak konusu olmaya devam ediyor.

100.000 TL Faizsiz Kredi ve 3 Yıl Vergi Muafiyeti
Bu içerik 789 kez okundu.

               Adalet ve kalkınma partisi verdiği seçim vaatlerinde şöyle diyordu girişimcilik yapacak ve yeni şirket kuracak gençlere 100.000 TL faizsiz kredi ve 3 yıl vergi muafiyeti gibi seçim vaatleri vermişti. Bu vaatlerin uygulanıp uygulanamayacağı ve uygulanırsa şartlarının ne olacağı hakkında hala kesinleşmiş bir bilgi yok elimizde.

KOSGEB girişimcilik sertifikaları

               Eskiden bu destek verilirken KOSGEB üzerinden veriliyordu. Yani KOSGEBden aldığınız bir girişimcilik sertifikanızın bulunması halinde bu kredi talebiniz listeye alınıyordu. Fakat yeni sistemde nasıl verileceği hala netleşmiş değil. Fakat uzmanların görüşlerine göre tekrar KOSGEB üzerinden verilecek gibi görünüyor. KOSGEB bu yardımı size resmi işlem giderleri olarak, kuruluş masrafları, donanım desteği, işletme giderleri gibi kalemler halinde ödeneceği planlanıyor. Yani KOSGEB size bu ödemeyi nakit olarak sağlamıyor. Daha önceden kosgebden bir sertifika aldıysanız bu hakka sahip olabilirsiniz. Daha önceden girişimcilikle ilgili herhangi bir sertifikanız varsa veya girişimcilikle ilgili bir bölümden mezun olduysanız da bu sizin için kabul edilebilir belgeler arasında sayılıyor. Fakat bu belgelere sahip değil iseniz 100.000 TL faizsiz kredi ve 3 yıl vergi muafiyeti hakkına sahip olmak istiyorsanız hemen bir girişimcilik sertifikası edinmelisiniz.

Girişimcilik eğitimleri detayları

               Girişimcilik eğitimleri 70 saat süren bir eğitim programından oluşuyor. Bu 70 saatin 24 saati atölye eğitimi olacak şekilde düzenleniyor. Bu eğitimler ücretsiz veriliyor hatta eğitime katılanlara devlet tarafından belirli miktar da maaş veriliyor. Hem ücretsiz eğitim hakkı elde ediyorsunuz hem de bu süre zarfında maaş alıyorsunuz. Ayrıca 100.000 TL faizsiz kredi ve 3 yıl vergi muafiyeti ayrıcalığından da yararlanmaya hak kazanıyorsunuz. Bu eğitimleri tamamlayıp sertifikanızı aldıktan sonra bir iş planı oluşturuyorsunuz ve oluşturduğunuz iş planına göre işletme kurulmasını talep ediyorsunuz. Ancak şu detay da unutulmamalıdır ki KOSGEB size iş kurun demeden kuracağınız işletme hiçbir şekilde kosgebden yardım alamaz. Kurduğunuz işletme için kredileriniz onaylanmıyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medya fenomenleri  vergi ödeyecek
Sosyal medya fenomenleri vergi ödeyecek
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti