Terör Mağdurlarına Faizsiz Kredi Başvuruları Ne Zaman?

Ülkenin güneydoğu bölgesinde devam eden terör operasyonlarından etkilenen vatandaşlara ve esnafa yönelik kredi imkanları sunulacak. Terör mağdurlarına faizsiz kredi ve iş imkanı sunulacak...

Terör Mağdurlarına Faizsiz Kredi Başvuruları Ne Zaman?
Bu içerik 678 kez okundu.

Ülkenin güneydoğu bölgesinde devam eden terör operasyonlarından etkilenen vatandaşlara ve esnafa yönelik kredi imkanları sunulacak. Terör mağdurlarına faizsiz kredi ve iş imkanı sunulacak...

Son yıllarda ülke genelinde yaşanan sıkıntıların başında gelen terör olayları 2015 ve 2016 yıllarına damgasını vurmuştur. Her türlü resmi ve sivil vatandaşlarımızın etkilendiği olaylarda birçok can kaybı yaşanırken birçok vatandaşımızda yerini yurdunu terk etmek zorunda kalmıştır. Bu konuyla ilgili olarak hükümet ciddi atılımlar yaparak terör mağdurlarına gerekli hizmet desteğini ortaya koymaya çalışmaktadır.

Bu bağlamda her türlü ihtiyacın karşılanması adına yapılan çalışmalarda mağdurlara konut, iş ve sosyal yaşam desteği gibi birçok imkân sunulmaktadır. Siyasi partilerin ekonomik anlamda yapmış olduğu yeni düzenlemeye göre terör mağdurlarına faizsiz kredi verilmesi gündeme getirilmiştir. Bu kredi özellikle esnaf ve işyeri sahipleri için son derece önemli olduğu gibi aynı zamanda yerini yurdunu terk etme zorunda kalan vatandaşlarımız içinde büyük avantaj sağlayacaktır.Yapılacak olan düzenlemede terör mağdurlarına sadece kredi verilmesi değil, uygulamaya konulacak olan eylem planında en az 10 maddelik bir yol izlenmesi düşünülmektedir. Uygulanması beklenen bu paket programlar ile ilgili en dikkat çekici olanı terör mağdurlarına faizsiz kredi verilecek mi sorusunun yanıtlanmasıdır.

Hükümet kanadından yapılan açıklamaya göre terör mağduru ister bireysel vatandaşımız isterse de ticaret ile uğraşan işyeri sahipleri olsun her bir vatandaşımızın faydalanması düşünülen unsurlar arasındadır. Vatandaşlarımızın kullanımına sunulacak olan kredi ürünleri devlet bankaları ve KOSGEB gibi hizmet veren kurumlar aracılığı ile düşünülmektedir.

Krediden faydalanmayı bekleyen vatandaşlarımıza şimdilik uygulamada olmayan terör mağdurlarına faizsiz kredi ile ilgili bir açıklama yapılmazken, hükümetin devreye sokmaya hazırlandığı ekonomik alandaki uygulamalar arasında ilk sırada yer almaktadır. Her ne kadar bireysel bazda vatandaşlarımızdan şehit ve gazi yakınlarına birçok imkân sunulsa da bu bağlamda terörde kayıp yaşamayan yalnız terör mağduru olan vatandaşlarımıza ve esnaflara gerekli kredi desteği sonuna kadar devlet eliyle verilecektir. Faizsiz kredi imkânından faydalanmak isteyen vatandaşlarımızı TBMM çerçevesinde çıkarılan kanunları sık sık takip etmelerini istenilen kanunun çıkarılması durumunda nasıl başvuracaklarına ilişkin tüm detayları takip etmelerini isteriz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medya fenomenleri  vergi ödeyecek
Sosyal medya fenomenleri vergi ödeyecek
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti