Yazarkasa POS Makinesi Başvuru İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Yazarkasa POS nedir ne işe yarar? Yazarkasa POS makinesi almak için gerekli evraklar nelerdir? Yazarkasa başvurusu nasıl yapılır, işte detaylar...

Yazarkasa POS Makinesi Başvuru İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?
Bu içerik 3375 kez okundu.

Yazarkasa POS nedir ne işe yarar? Yazarkasa POS makinesi almak için gerekli evraklar nelerdir? Yazarkasa başvurusu nasıl yapılır, işte detaylar...

Yazarkasa POS Nedir?
Bu cihaz sayesinde tek makine üzerinden hem kredi kartı işlemini gerçekleştirip hem de fiş işlemi yapılabilir. Tüm cihazların yazar kasa pos’a geçmesi ise 2016 yılına kadar tamamlanacak. Yeni uygulama ile birlikte yazar kasalar bu isim ile adlandırılacak olup POS tipine göre kademeli geçişler ile 2016 tarihine kadar tüm işletmeler eski yazar kasalarını Yazar Kasa Pos’lar ile değiştirecektir. Hem yazar kasa hem de POS donanımı bulunan ve mevcut yazar kasalardan daha çok teknik özellik ve güvenliğe sahip yeni nesil cihazlardır. Cihaza başvuru yapabilmek için aşağıdaki evraklara ihtiyacınız bulunmakda, bazı bankalar aşağıdaki evraklar dışında da evrak talep edebilir.

Yazarkasa POS için Gerekli Belgeler
Şahıs
Vergi levhası
Nüfus cüzdanı fotokopisi
İşyeri sözleşmesi (İşyeri sahibi dışında biri tarafından imzalanmış ise, vekaletname)
Adi ortaklık ise adi ortaklık sözleşmesi
Ticari sicil gazetesi veya esnaf kaydıTicari Ortak
Ticari sicil gazetesi
İmza sirküleri
Vergi levhası
Yetki belgesi
Nüfus cüzdanı sureti veya fotokopisi

Yazarkasa Pos Başvuru
İş yerinde sabit pos cihazı kullanan işletmeler şu an için bu uygulamanın dışında. Belirlenen son tarihe kadar kullanılan seyyar poslarını iptal ettirenler için böyle bir mecburiyet bulunmamaktadır.

Yazarkasa pos başvurusu sayesinde hem poslardan hem de yazar kasalardan ayrı ayrı işlem yapma sorunu ortadan kalkmıştır. Şu anki işletmelerde bir sürü pos makinesi ve yazar kasa var.

Pos makinesinde yaptıkları işlemlerden sonra bir de yazar kasadan fiş vermek zorunda kalıyorlar. Bu yeni nesil ödeme kaydedici cihazlarda hem fiş hem de pos slibi aynı anda veriliyor. Böylelikle ödeme alınan ancak yazar kasadan fiş kesilmeyen alışverişlerin önüne geçilmiştir.

Cihaz almak isteyen iş yerleri sahipleri bazı bankaların sunduğu 36 aya varan taksit seçeneğinden yararlanabilirken, bazı bankalar ise kredi kullanarak da yazarkasa pos başvurusu yaparak cihaza olmanızı sağlayabiliyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medya fenomenleri  vergi ödeyecek
Sosyal medya fenomenleri vergi ödeyecek
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti