Findeks Kredi Notu Yükseltme Yöntemleri - Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?

Findeks kredi notu nedir ne işe yarar? Findeks kredi notu nasıl öğrenilir? Findeks kredi notu yükseltme yöntemleri nelerdir, kredi notu düşük olanlar kredi notunu nasıl yükseltir, işte detaylar...

Findeks Kredi Notu Yükseltme Yöntemleri - Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?
Bu içerik 675 kez okundu.

Findeks kredi notu nedir ne işe yarar? Findeks kredi notu nasıl öğrenilir? Findeks kredi notu yükseltme yöntemleri nelerdir, kredi notu düşük olanlar kredi notunu nasıl yükseltir, işte detaylar...

Birçok kimsenin Findeks kredi notunu yükseltmenin yolları nelerdir diye merakla arayışlar içerisinde olduğunu görüyoruz. Bu yazımızda Findeks kredi notunu yükseltmek isteyenlere yardımcı olmak amacıyla edindiğimiz tecrübeleri paylaşmak istiyoruz. Yazımızın devamında bulacağınız öneriler ile sizler de kredi notunuzu zamanla yükseltebileceksiniz. Ama bunun için öncelikle sabırlı olmalısınız. Kısa süre içerisinde kredi notunuzu yükseltmeniz mümkün değildir zaten.

Findeks Kredi Notu Yükseltme Yöntemleri

Findeks kredi notunu yükseltmenin yolları nelerdir diye merak edenlere ilk olarak bu notun düşmesine neden olan durumların neler olduğunu bilmelerini öneriyoruz. Bunu bilmek, kredi notunun neden düştüğünü ve bunların ortadan kaldırılmadan kredi notunun yükseltmenin hayal olacağını bilmek açısından önemlidir. Bu tıpkı dibi delik bir kovaya su doldurmaya benzer. Öncelikle deliği tam olarak kapatmalıyız ki kovamıza su doldurabilelim. Yani kredi notunun düşmesine neden olan etkenleri ortadan kaldırabilelim ki yeniden yükseltebilelim.

Findeks kredi notunu düşüren etkenler kısaca şunlardır:

Kredi ve kredi kartı borçlarının zamanında ödenmemesi, geciktirilmesi ya da hiç ödenmemesi,
Adına kayıtlı elektrik, su, doğalgaz, telefon gibi faturaların geciktirilmesi ya da hiç ödenmemesi,
Sık sık kredi başvurusunda bulunmak,
Şirketlerdeki ( Faktöring ya da Leasing ) geciken ödemeler,
Ticari ilişkilerinizde oluşan riskler ve geciken ödemeler
gibi durumlar kredi notunun hızla düşmesine neden olacaktır. Bu maddeler arasındaki en büyük paya ise kredi ve kredi kartları sahiptir. Diğerlerinin katkısı ise daha azdır.

Peki, Findeks kredi notunu yükseltmenin yolları nelerdir?

İşte size kredi notunuzu yükseltmenizi sağlayacak altın öneriler:

İşe ilk olarak geciken tüm kredi ve kredi kartı borçlarınızı kapatarak koyulun. Zamanı gelenleri ise geciktirmeden ödeyin. Kredi kartlarınızın borcu bitince kapattırın.
Adınıza kayıtlı ödenmemiş faturaları kapatın.
Gelelim hesapları hareketlendirme adımına. Tüm borçlarınızı kapattıktan sonra mevduat hesabınıza bir miktar para yatırın. Bu para ile otomatik ödeme talimatları verin, online harcama yapın, EFT ve havale gibi işlemler yapın. Kısacası paranızı hareketli bir şekilde kullanmaya çalışın. Hatta vadeli bir hesap açtırarak mümkün olduğu kadar çok parayı vadeliye yatırın.
Küçük limitli de olsa bir kredi kartı isteyin. Bunu kullanarak borçlarını zamanında yatırın. Bunu kullanarak otomatik fatura ödeme talimatı verin.
Tüm bu adımları sabırla ve azimle gerçekleştirdiğinizde yaklaşık 6 ay sonra kredi notunuzun hızla yükselmeye başladığını göreceksiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medya fenomenleri  vergi ödeyecek
Sosyal medya fenomenleri vergi ödeyecek
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti