Acil Para Lazım Nasıl Bulurum? Acil Nakit Para İhtiyacı Nasıl Karşılanır?

Gelir ve gider durumlarını kontrol altında tutamayan bireyler, maalesef nakit paraya ihtiyaç duymaktadır.Gelir ve gider durumlarını kontrol altında tutamayan bireyler, maalesef nakit paraya ihtiyaç duymaktadır.

Acil Para Lazım Nasıl Bulurum? Acil Nakit Para İhtiyacı Nasıl Karşılanır?
Bu içerik 1048 kez okundu.

Gelir ve gider durumlarını kontrol altında tutamayan bireyler, maalesef nakit paraya ihtiyaç duymaktadır. Pek çok kişinin geçim sıkıntısı ortaya çıkarken, acil para lazım nasil bulurum kişiler, farklı kanallar kullanarak, nakit paraya sahip olabilmektedir. Bu konuda bankalar ve finansal kurumlar tüketicilere yardımcı olurken, sundukları kredi ve kredi kartı ürünleri ile sorunları ortadan kaldırıyor.

Elbette ki yasal olan yasal olan bankalar ve finansal kurumların dışında, senet ile para veren kişisel şirketlerde bulunmaktadır. Bunlar aslında tefeci olarak bilinirken, kullanıcılarına hem maddi hem de manevi zararlar vermektedir. Tefecilerin yanı sıra, internette pek çok reklamı bulunan kurumlar, tüketicileri dolandırma konusunda gayet iyi olurken, kurtulmak pahasına bilmediğiniz ve tanımadığınız şirketler, firmalar ile çalışmanız kesinlikle önerilmemektedir. Eğer ki yasal olarak para ihtiyaçlarınızı karşılamak istiyorsanız, bankalar ve yasal finansal kurumlar dışında hiçbir firma, şirkete güvenmemeniz gerekiyor.

Bankadan kredi almak

Eğer ki, acil paraya ihtiyacım var diyorsanız, banka ürünlerinden olan kredi kampanyalarından faydalanabilirsiniz. Elbette ki kredi alabilmek için de bazı şartları taşıyor olmanız gerekmektedir. Mesela ilk olarak bankalar bu konuda, müşterilerinin, en az 6 ay olmak üzere SGK üzerinden çalışıyor olmasını istemektedir. Eğer ki SGK üzerinden 6 aydır çalışmıyorsanız, maalesef bazı bankalar bu konuda sizlere destek olmayabilir.

Gelir belgesi de kredi alabilmek için önemli bir etkendir. Genel olarak asgari ücret ile bile çalışsanız sizlerin kredi alabilme imkânınız bulunmaktadır. Tabi ki kredi notlarınız da esas alınarak, değerlendirilecektir.

Kredi notu nedir?

Kredi notu, geçmişten günümüze kadar, bankalar ile aranızda olan finansal ilişkiler dahilinde, sizin bankacılık geçmiş notunuz olarak tanımlanabilir. Kredi kartlarınızın düzenli ödenmesi durumunda yüksek puanlara sahip olurken, kredi ve kredi kartlarının ödeme günlerini geçirme halinde de düşük puanlara sahip olacaksınız. En kolay kredi alabilmek için, notunuzu yüksek tutmanız önemlidir.

Kredi seçimi

Eğitim kredisi için ihtiyaç duyuyorsanız, aile onayı ile kefil gösterilerek, rahat bir şekilde kullanılabilir. Eğer ki ihtiyaç kredisi ise, yukarı da bahsettiğimiz şartların taşınıyor olması gerekmektedir. Yine kredi kartı başvurusu yaparak da nakit avans seçeneklerine sahip olan kartlardan, nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Fakat ödeyeceğiniz kadar kullanım önerilirken, ödenmeyen tutarlar için kredi notu düşecek, ödenmeyen ileriki dönemlerde bankacılık işlemlerine 5 yıl süre ile bir daha izin verilmeyecektir. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medya fenomenleri  vergi ödeyecek
Sosyal medya fenomenleri vergi ödeyecek
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti