Çalışmayan Kredi Çekebilir mi? Ev Hanımları için Kredi

Genel olarak, calismayan kredi cekebilir mi soruları, olumsuz cevaplar alsa da, bankaların son yıllarda geliştirilmiş sistem özellikleri ile birlikte, taşıt kredisi, konut kredisi, eğitim ya da ihtiyaç kredisi gibi ürünlerini tüketicilere sunma imkânı bulunmaktadır. Avantajlı bir şekilde tüketicilere sunulan bu krediler, farklı vade ve faiz oran seçenekleri ile kullanıma sunulmuştur.

Çalışmayan Kredi Çekebilir mi? Ev Hanımları için Kredi
Bu içerik 1186 kez okundu.

Bazı kriterler sağlanırsa mümkün

                Her ne kadar 6 aylık bir maaş belgesi göstermeniz gerekse de, bazı şartlar ve kriterler sağlanırsa, kredi alabilmeniz mümkün olabilir. İlk önemli etken de elbette ki kredi notlarının yüksek olması. Tabi ki bodrolu çalışanların kredi alma ihtimalleri oldukça yüksek olsa da, çalışmayanların ya da gelir belgeleyemeyenlerin imkânları onlara göre daha düşüktür. Fakat imkânsız değildir.

Kredi notuna bağlı

                Eğer ki kredi kartını yıllarca aktif ve düzenli olarak bir kullanıcı başvuru yaparsa, bu konuda bankalar riskli müşteri gözü ile bakmayarak, imkânlarını müşterisi ile paylaşacaktır. Kredi notlarının yüksek olması şüphesiz ki ödeme düzeni ve tam borçların tarihinde ödenmesine bağlı olarak gerçekleşmektedir. Bunun yanı sıra kullanım süresi, aktif olarak kullanılıp kullanılmadığı da notlarınızı etkileyecek faktörler arasında. Eğer ki kredi notlarınız yüksek ise, çalışmayanlara kredi imkânı sunulabilmektedir.

Gayrimenkul sahipleri

                Çalışmıyor fakat bazı taşınmazları belgeleme imkânınız olabilir. Bu taşınmazlardan gelen aylık düzenli gelirler, kredi süreçlerini değiştirmekte ve hızlandırmaktadır. Kredi sicilinizin temiz ve düzenli olmasının yanı sıra belgeleyebileceğiniz gayrimenkul listesi de, çalışmayana kredi ihtimallerini sunmaktadır. Elbette ki ev hanımları da bu imkânlardan faydalanabilir.

Ev hanımları için kredi

                Ev hanımları, eşlerinin onayları dahilinde, onların gelir belgeleri ile kredi başvurusunda bulunabilirler. Fakat bu konu ilk olarak banka ile görüşülürse daha doğru olacaktır. Çünkü bazı bankalar bu konuda hizmet vermiyor olabilir. Bunun yanı sıra bir bayan, ticarete atılmak için, banka desteklerinden de faydalanabiliyor. Son yıllarda bayanları ticarete teşvik edebilmek üzere birçok sistem geliştirilmiş şekli ile bayanlara sunulmaktadır. Bu imkanlar dahilinde, sizlerde kredi alabilme imkânlarından faydalanabilirsiniz. Bir de kredi kartı kullanıyor ve düzenli bir ödeme planınız var ise, kredi alabilmek daha kolay olacaktır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medya fenomenleri  vergi ödeyecek
Sosyal medya fenomenleri vergi ödeyecek
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti